Професорката Гордана Силјановска која е кандидат на опозицијата за Претседател на Македонија во емисијата Бекстејџ зборува за својот приватен живот. Вели дека ...
сите 212 | | | веќе видена

Полека се гледата крајот на ова невообичаено топло време за овој дел од годината кое е проследено со рано – летни температури на воздухот, сепак до самиот крај ...
сите 220 | | | веќе видена

Мало дете испило таблети од својата мајка, па завршило во болница, информираат од МВР. Вчера во 17:15 часот во СВР Куманово, од Медицински центар Куманово било ...
сите 34 | | | веќе видена

Сѐ уште не се знае причината за смртта на бебето од Струмица, кое по раѓањето дома било фрлено во јама, а Судска медицина ќе испитува дали било фрлено живо или ...
сите 15 | | | веќе видена

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) во идина да биде дел од Основното јавно обвинителство, но автономно и задолжено да гони висок профил на корупција и ...
сите 120 | | | веќе видена

Полицијата ја скрати маката на семејство ов Битола. Од страна на полициски службеници е предадено на родителите 11-годишно дете за кое СВР Битола соопшти дека ...
сите 10 | | | веќе видена

next