Членовите на американскиот Конгрес ја потврдија утрово победата на кандидатот на Демократската партија Џозеф Бајден на претседателските избори, откако ги ...
сите 519 | | | веќе видена

Една жена се наоѓа во критична состојба откако била застрелана во зградата на Конгресот, во која упаднаа приврзаниците на Доналд Трамп, прекинувајќи ја ...
сите 171 | | | веќе видена

Пет мажи и пет жени биле третирани на Клиниката за токсикологија во Скопје за време на новогодишната ноќ. Главно биле на возраст до 22 години, а најмладиот ...
сите 14 | | | веќе видена

Во текот на новогодишната ноќ на подрачјето на Скопје евидентирани се три пријави за прославување на поголема група луѓе. Едната прослава била во општина ...
сите 39 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски оцени дека новогодишната ноќ била генерално мирна, без поголеми нарушувања на јавниот ред и мир. Тој информира ...
сите 39 | | | веќе видена

Поради силниот земјотрес кој денеска ја погоди Хрватска, а беше почувствуван и во Словенија, превентивно е прекината работата на нуклеарната централа Кршко. ...
сите 24 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски изрази сочувство до неговиот хрватски колега Зоран Милановиќ и до семејствата на настраданите во земјотресот во Петриња. – ...
сите 184 | | | веќе видена

Градоначалникот Даринко Думбовиќ по земјотресот со јачина од 6,3 степени кој ја погоди Хрватска рече дека половина град е уништен и побара итна помош да биде ...
сите 426 | | | веќе видена

„Врисоци и извици се слушаат на снимките на телевизијата Н1, чии репортери се јавуваат во живо“, пренесува порталот „Индекс“, а сопред првичните податоци од ...
сите 601 | | | веќе видена

Денеска во 12:20 часот централниот дел на Хрватска повторно беше погоден од силен земјотрес со јачина од 6,3 степени по Рихтеровата скала. Петриња и Сисак ...
сите 601 | | | веќе видена

next