Обид за предизвикување на меѓуетнички конфликт се случи попладнево во Тетово, откако навивачката група „Балисти“ со шишиња и камења фрлаа кон кафуле полно со ...
сите 62 | | | веќе видена

Со воведувањето на праведен, прогресивен данок во Македонија ќе се обезбедат дополнителни средства за воведување на минимален гарантиран приход. Со ова, ...
сите 77 | | | веќе видена

Освен информацијата дека во тек е постапката, МВР се уште ја нема поднесено кривичната пријава по преставка на Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски ...
| | веќе видена

Министерот за култура Асаф Адеми на својот профил на Фејсбук се пофали дека не потрошол ништо за кафиња, ручеци, за хотелско сместување и за превоз. Адеми ...
сите 41 | | | веќе видена

Најмалку 17 лица загинаа во невремето кое оваа недела ја погоди Италија, а во поплавата кај Палермо, животот го загубија 9 лица. Италијанското државно радио ...
сите 29 | | | веќе видена

Индонезиски нуркач (48) го загуби животот во потрага по авионот на Лајон ер која се урна неодамна, соопштија денеска официјални лица. Командантот на потрагата ...
сите 49 | | | веќе видена

Скопјанец објави видео-снимка од неговата спална соба додека две лица претураат по домот. Крадците влегле во неговиот стан, декативираќи го претходно алармот. ...
сите 5 | | | веќе видена

15-годишната Викторија Настевска од село Суводол, демирхисарско е исчезната, а нејзините родители бараат помош за да се пронајде. Последен пат е видена во ...
сите 42 | | | веќе видена

На подрачјето на Палермо на италијанскиот остров Сицилија десет лица, меѓу кои и деветчлено семејство, настрадаа во надојдена река, соопшти денеска локалната ...
сите 31 | | | веќе видена

По повеќе од два часа кружење околу Краснојарск, „Боингот 737“ со 173 патници и членови на екипажот слета принудно во тој сибирски град затоа што му пукнало ...
сите 50 | | | веќе видена

Владата воведува прогресивен данок, а како праг на одданочување ќе се зема приходот од 90 илјади денари за што ќе се плаќа дополнителен данок од осум проценти. ...
сите 173 | | | веќе видена

next