Уште во декември 2018. се спротивставив на Катица Јанева за тоа на притворените во „Империја“ и во други предмети мерката притвор да им биде заменета со куќен ...
сите 239 | | | веќе видена

„Ќе панат многу политичари . Имам докази против државниот врв. Се од прва рака. И се оставив на сигурно, на неколку адреси. Ако нешто ми се случи, ќе дојде до ...
сите 89 | | | веќе видена

Во новата снимка која ја објавува весникот „Ла верита“ се споменува и Сашо Мијалков. Боки 13 му најавува Камчев дека наскоро ќе има пресуда за прислушуваните ...
сите 21 | | | веќе видена

По објавувањето на третото продолжение за аферата „Рекет“ во италијанскиот весник се јави и специјалната обвинителка Катица Јанева со изјава објавена на сајтот ...
сите 551 | | | веќе видена

Под наслов „Боки 13 се гордее со своето пријателство со македонскиот премиер Зоран Заев“ италијанскиот весник „Ла верита“ објавува нови четири аудио снимки ...
сите 92 | | | веќе видена

„Јасно е дека правда и мир нема да има во Македонија се додека СДСМ е на власт, се додека владее октоподот и рекетарските дејанија на поединци“, велат преку ...
сите 383 | | | веќе видена

Нова снимка беше објавена утринава од италијанскиот весник „Ла Верита“ за случајот „Рекет“. Во неа, за прв пат се споменува името на премиерот Зоран Заев, ...
сите 205 | | | веќе видена

„Политиката доминира во високото образование. Не е чудо еден ден да слушнете дека Али Ахмети ќе биде професор на тетовскиот универзитет, или Зоран Заев на ...
сите 29 | | | веќе видена

next