Од утре стапува на сила полициски час од 20 часот до 5 часот, кој ќе трае до 20 април, во пресрет на затоплувањето, празниците, а со цел да ги одмориме ...
сите 256 | | | веќе видена

Масовното вакцинирање на населението против Ковид-19 во земјава официјално ќе почне од денеска во А1 Арената (сала „Борис Трајковски“). Закажани се термини за ...
сите 439 | | | веќе видена

Постот на лекар од Кратово кој интервенирал да спаси овчар од планински предел во Кратово, а немал никаква помош од надлежните предизвика лавина реакции на ...
сите 170 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев и министерот за здравство Венко Филипче на прес конференција во 14.00 часот ќе соопштат каква е одлуката на Владата во однос на новите ...
сите 225 | | | веќе видена

На веб страницата можете да го најдете документот „COVID19 Согласност за вакцинација“, кој е задолжителен документ за секое лице кое сака да биде вакцинирано. ...
сите 280 | | | веќе видена

Управата за јавни приходи денеска информира дека ја започна активноста за генерирање и доставување на претпополнета Годишна даночна пријава за утврдување на ...
сите 17 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека на 14 мај Грција ќе ја отвори границата за влез на Македонски државјани, Утрово имал разговор со грчкиот ...
сите 90 | | | веќе видена

Кај нас е регистриран случај на девојка која има 28 години со таков тромботичен ефект кој се поврзува со примена една доза на вакцината „Астра Зенека” во ...
сите 437 | | | веќе видена

Национална техничка група за имунизација против Ковид 19 донесе одлука од почетокот на следната недела да започне и вакцинацијата на вработени во критичната ...
сите 567 | | | веќе видена

Нема потреба од воведување нови построги мерки, односно тие не би дале резултат, оцениле епидемиолозите на утринската координација со министерот Венко Филипче. ...
сите 383 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев и лидерот на опозиционата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по хармоничната средба денеска во Клубот на пратеници, се ...
сите 120 | | | веќе видена

next