Лидерот на ДУИ Али Ахмети сведочи во Хашкото обвинителство за воени злосторства. Распитот кој почнал утринава се изведува во Приштина, а инфомрацијата ја ...
сите 104 | | | веќе видена

По речиси четири часа работа механизацијата конечно успеа да ја пробие платформата од катот. Целиот објект сеуште стои меѓутоа пропадна мал дел кој се наоѓа ...
сите 105 | | | веќе видена

Тројца кумановци, повратници на ИСИС подготвувале терористички напад на витални објекти во земјава. Во акција на МВР и АНБ уапсени се и тројцата. При претрес ...
сите 10 | | | веќе видена

По неколкумесечна потрага полицијата конечно го најде лицето одговорно за дивоградбата кај Мавровка. Како што информираше МВР утрово во писмено соопштение, ...
сите 65 | | | веќе видена

Државната изборна комисија на Црна Гора ги објави резултатите од парламентарните избори врз основа на 100 проценти од преброените гласови. Според конечните ...
сите 152 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција порача дека не планира да поднесе оставка од функцијата претседател на партијата. ...
сите 43 | | | веќе видена

Во антитерористичка акција уапсени се тројца кумановци утрово. Од МВР потврдуваат дека се уапсени три лица во Куманово не кажуваат за што се сомничат. Според ...
сите 53 | | | веќе видена

Министерката на Заев, Нина Ангеловска си ги спаси парите од Еуростандард банка, а земала и државна антикризна помош за својата компанија. Граѓаните ...
сите 62 | | | веќе видена

На 77-годишна возраст во Белград, Србија почина македонскиот пејач Зоран Георгиев. Останува запаметен по неговите многубројни песни од кои најпозната е „Еден ...
сите 4 | | | веќе видена

Откако на почетокот на седницата реагираше Гордана Силјановска Давкова, Талат Џафери во 15:15 го почна продолжението на седницата после едночасовната пауза. ...
сите 23 | | | веќе видена

Пронајдено телото на 45-годишниот гостиварчанец во близина на гостиварскотo сeлo Форино. Гостиварчанецот во обид да ја спаси девојката која ја затекнал во ...
сите 30 | | | веќе видена

Реплицирајќи му на Дамјан Манчевски во својот денешен говор Димитар Апасиев во својот денешен говор рече „Нека ми извини ЛГБТИ заедницата, педерски го сменивте ...
сите 12 | | | веќе видена

next