Ослободителна пресуда за гинекологот Казимир Копривњак донесе денеска Основниот суд во Тетово. Копривњак беше обвинет од Јавното обвинителство за тешки дела ...
сите 26 | | | веќе видена

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и шеф на делегацијата во парламентарното Собрание на ОБСЕ, Влатко Ѓорчев се обрати на конференцијата за борба против тероризмот и ...
сите 37 | | | веќе видена

Поранешниот претседател на косовското Собрание Јакуп Красниќи вели дека српската премиерка Ана Брнабиќ „не знае или не сака да знае“ што е геноцид. Коментарот ...
сите 16 | | | веќе видена

Никола Груевски ја напуштил територијата на Црна Гора преку граничниот премин Добраково истиот ден кога влегол во 22.16 часот, од каде преминал во Србија со ...
сите 322 | | | веќе видена

Миле Јанакиески, Кирил Божиновски и нивните семејства се жртви на политички прогон, терор и одмазда. Решението со кое што им се изрекува притвор на Јанакиески ...
сите 318 | | | веќе видена

Иднетични решенија за притвор на Миле Јанакиески и Кирил Божиновски изготвил Судот. Во брзање за притворање на двајцата поранешни високи државни функционери, ...
сите 318 | | | веќе видена

Манекенката и актерката Ким Портер, која се гледаше со Шон „Диди“ Комбс од 1994 до 2007, била пронајдена мртва, пренесува „E!News“. Четириесет и седумгодишната ...
сите 15 | | | веќе видена

На социјалните мрежи утринава се појавија фотографии од првиот снег месецов на Попова Шапка. -Дали зимата ќе ни започне порано од очекуваното, се вели во ...
сите 261 | | | веќе видена

Откако во медиумите излегоа информациите дека во скопското основно училиште Владо Тасевски повторно се појави шуга , Општина Карпош излезе со соопштение во кое ...
сите 24 | | | веќе видена

Новинарот на ТВ 21, Фуркан Салиу објави видео на кое се гледа како Јанко Бачев дели пари на демонстранти на вечерашниот протест на иницијативата „Македонија ...
сите 20 | | | веќе видена

next