Живко Митревски, поранешниот претседател на Сојузот на синдикатите (ССМ) ќе се соочи со кривични пријави за злоупотреба на службената положба и фалсификување ...
сите 59 | | | веќе видена

Преку букинг се резервираат апартмани кои граѓаните воопшо не можат да ги најдат. Од организаицјата на потрошувачи велат дека ова е најчестиот проблем со кои ...
сите 4 | | | веќе видена

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство – Велес изврши увид во семејна куќа, во која што утрово околу 02 часот е извршено убиство. Настанот се ...
сите 43 | | | веќе видена

Фејсбук пријателите на 46 годишниот Спасе В. од Велес со неверување ја примија веста дека тој го извршил крвавиот злочин кој ја потресе Македонија. -Спасе ...
сите 13 | | | веќе видена

Народот верува дека секој ден во неделата има некое значење и дека некои работи треба да се прават само во одредени денови. Понеделник се смета за за најсреќен ...
сите 4 | | | веќе видена

Дилавер Бојку Леку кој попладнево беше убиен на плажа во Струга, на јавноста и беше познат како стопанственик и поранешен осуденик за организирање на ...
сите 56 | | | веќе видена

Ова е местото каде што беше убиен Дилавер Бојку, МВР сеуште без детали. Ова е насловот на агенцијата ИНА, која објави и фотографии од местото на настанот каде ...
сите 56 | | | веќе видена

Осумнаесет туристи, меѓу кои и три деца се повредени во сообраќајна несреќа во Рим кога автобус удрил во железнички мост. Возачот на автобусот не обрнал ...
сите 268 | | | веќе видена

Германскиот овчар Оден ја одбранил куќата од крадец, а неговиот сопственик Тристан Марин од Вирџинија, ги објавил вознемирувачките снимки кои се направени ...
сите 5 | | | веќе видена

Битолската полиција поднесе кривична пријава против С.И.(48) и Ј.И.(49) двајцата од Македонски Брод поради постоење основи на сомнение дека пријавените сториле ...
сите 328 | | | веќе видена

next