Синоќа во атарот на селото Чифлик, Делчевско е пронајден обесен на дрво 31-годишниот Даниел Георгиевски од Делчево по кого три дена трагаа полицијата и ...
сите 15 | | | веќе видена

На деветгодишното дете кое беше повредено во синоќешната сообраќајна несреќа на автопатот Велес – Скопје, на Клиниката за детска хирургија му е извршена ...
сите 340 | | | веќе видена

Македонското Министерство за надворешни работи се уште нема официјална информација од Белград зошто се повлечени дипломатите и вработените од Амбасадата на ...
сите 319 | | | веќе видена

Во автобусот на „Бус травел“ кој вчера се преврте при враќањето од Грција биле туристи на туристичката агенција „Савана“ Туристичката агенција информира дека ...
сите 340 | | | веќе видена

Вчера (20.08.) околу 18:50 часот на автопатот А-1, Велес – Скопје, поточно на 250 метри пред зимскиот пункт на “Македонија Пат“, се случила сообраќајна несреќа ...
сите 340 | | | веќе видена

Адвокатот Ѕвонко Давидовиќ, поранешниот јавен обвинител Александар Наков и адвокатот Александар Тортевски се кандидатите кои потврдија дека ќе влезат во трката ...
сите 158 | | | веќе видена

Православната црква и нејзините верници денеска го одбележуваат големиот празник, Преображение. Овој празник секогаш паѓа во време на Богородичниот пост. Затоа ...
сите 24 | | | веќе видена

Познатата српска актерка Сузана Петриќевиќ била сведок на монструозниот терористички напад во Барселона, каде загинаа 13 лица, а повеќе се повредени. Таа за ...
сите 48 | | | веќе видена

Полицијата во Шпанија упадна во станот на монструмот кој сееше крв и смрт во Барселона, а таму се шокираше од она што го пронајде. Светските медиуми јавуваат ...
сите 5 | | | веќе видена

Десетина лица се во болница откако, како што изјавиле се затруле со храна од познатата скопска сендвичара “Седмица” лоцирана во Карпош, инфпрмираат од ...
сите 139 | | | веќе видена

Интегрално го пренесуваме соопштението на Министерството за здравство во врска со акутното труење со храна од „Сендвичара 7“ во Скопје: На ден 18.08.2017 ...
сите 139 | | | веќе видена

Здравствена услуга ќе добие секој граѓанин кој е осигуреник. Тој само ќе треба да покаже лична карта, пасош, стара здравствена легитимација или електронска ...
сите 88 | | | веќе видена

next