Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ Неготино. Тој истакна дека ...
сите 127 | | | веќе видена

Дадилка во Кина била погубена затоа што намерно предизивикала пожар во кој настрадале мајка и три деца. Дадилката (35) наводно имала големи коцкарски долгови и ...
сите 4 | | | веќе видена

Почна судењето на хрватскиот државјанин Стјепан К., кој е обвинет дека меѓу 2013 и 2017 година противправно се стекнал со 425.000 евра работејќи како чистач во ...
сите 6 | | | веќе видена

Научниците потврдија дека необичен фосил со овална форма кој го пронашле пред неколку години, всушност е најстар познат животински фосил. Тоа откритие е ...
сите 7 | | | веќе видена

Грчиот весник „Катимерини” отрки дека по интервенција од Атина македонската државната новинска информативна агенција (МИА) сменила дел од она што го изјавил ...
сите 167 | | | веќе видена

1. Смрт од гушкање на рефлексија од месечината Кинескиот поет Ли По (701 – 706) бил еден од двата најголеми поенти во кинеската литература. Тој бил познат по ...
| | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Во неа тој вели дека договорот со ...
сите 45 | | | веќе видена

Триесет и три годишна жена завчера била пронајдена мртва во нејзиниот автомобил во гаражата на зградата во која живеела. Убиството се случило во северното ...
сите 17 | | | веќе видена

next