Премиерот Зоран Заев доби номинација за Нобеловата награда. Поранешниот прв човек на СОРОС Македонија, Владимир Милчин на Фејсбук сподели вест која говори дека ...
сите 5 | | | веќе видена

Во дебатниот магазин на ТВ21, професорот Љубомир Фрчквски објаснува дека како се одлучил да поднесе тужба против поранешниот претседател на Собранието, Стојан ...
сите 80 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд во Скопје денеска треба да се одржат рочишта за „Тарифа“, „Монструм“ и „Триста“ на Специјалното јавно обвинителство. Случајот „Монструм“, кој ...
сите 50 | | | веќе видена

Седумгодишно дете до смрт е избодено со нож среде улица во Базел, во северот на Швајцарија, додека се враќало од училиште, а врска со убиството има 75- годишна ...
сите 23 | | | веќе видена

Платформите на Матка нема да бидат легализирани, но нема ниту да бидат урнати. Градоначалникот Блерим Беџети тврди дека овој проблем го наследил и постои со ...
сите 93 | | | веќе видена

Идентификувани се сите 50 жртви од терористичкиот напад на двете џамии во градот Крајстчерч во Нов Зеланд, соопшти полицијата. Од пописот на жртвите може да се ...
сите 130 | | | веќе видена

next