Лошото здравје на граѓаните ја смести Македонија во врвот по починати од ковид?!

Потешката форма на болеста предизвикана од ковид-19, како и смртноста се поврзани со хроничните болести, потврди министерот за здравство Венко Филипче. Тоа е ...
| | веќе видена | слични

Дали од први јуни граѓаните слободно ќе дишат на отворен простор без носење на заштитна маска? Укинувањето на оваа задолжителна мерка е тема на утрешниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На утрешниот редовен неделен состанок, Комисијата за заштита од заразни болести ќе дискутира дали да се укине полицискиот час и носењето маски на отворено од ...
| | веќе видена | слични

Епидемиолошки, паѓањето на бројките на починати е со задоцнување од паѓањето на новозаболени , кажа денеска заменик-минисерот за здравство Илир Хасани.Тој ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Заменик-минисерот за здравство Илир Хасани, денеска, на отворањето на реновираното одделение за хронично болни во Психијатриската болница во Бардовци, изрази ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Албанија од први јуни се укинува задолжителното носење заштитна маска на лицето на отворен простор а полицискиот час се скусува за еден час и ќе трае од ...
| | веќе видена | слични

-Комисија за заразни болести утре ќе дискутира  за олеснување на мерките. Земјаќи ги предвид бројките, кои укажуваат на многу брзо стивнување на епидемијата, ...
| | веќе видена | слични

Бројката на починати од ковид-19 во земјава ќе падне две до три недели откако паднаа бројките на новозаболени лица, кажа денеска заменик-министерот за ...
| | веќе видена | слични

„Утре имаме состанок на Комисијата за заразни болести, на која што ќе се дискутира за понатамошно олеснување на мерките. Јас сум оптимист, имајќи ги во обзир ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 229 | | | веќе видена

Невладината организација Движење за демократија (ДД) одржа денеска симболична акција пред амбасадата на Албанија во Косово против иницијативата „Отворен ...
сите 280 | | | веќе видена

По вестите за огнената стихија која го зафати Кочани вечерва и по повиците за помош од Градоначалникот Илијев, вечерва се огласи и скопскиот градоначалник ...
сите 182 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена

Поранешниот политичар и сараевски професор Златко Лагумџија, го критикуваше Претседателството на Босна и Херцеговина затоа што не ја вклучило државата во ...
сите 309 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лошото здравје на граѓаните ја смести Македонија во врвот по починати од ковид?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: