Повеќе вести како оваа (25)

Бројката на починати од ковид-19 во земјава ќе падне две до три недели откако паднаа бројките на новозаболени лица, кажа денеска заменик-министерот за ...
сите 413 | | | веќе видена

Епидемиолошки, паѓањето на бројките на починати е со задоцнување од паѓањето на новозаболени , кажа денеска заменик-минисерот за здравство Илир Хасани.Тој ...
| | веќе видена | слични

На утрешниот редовен неделен состанок, Комисијата за заштита од заразни болести ќе дискутира дали да се укине полицискиот час и носењето маски на отворено од ...
| | веќе видена | слични

Епидемијата полека стивнува. Бројот на активни случаи се намалува во сите градови во земјава. Во моментов во Скопје и Куманово има најголем број на активни ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.073 тестирања, а регистрирани ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.073 тестирања, а регистрирани ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.073 тестирања, а регистрирани ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...