Повеќе вести како оваа (25)


На утрешниот редовен неделен состанок, Комисијата за заштита од заразни болести ќе дискутира дали да се укине полицискиот час и носењето маски на отворено од ...
| | веќе видена | слични

Бројката на починати од ковид-19 во земјава ќе падне две до три недели откако паднаа бројките на новозаболени лица, кажа денеска заменик-министерот за ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за заразни болести денеска треба да ја разгледа можноста за олабавување на рестриктивните мерки како укинување на полицискиот час, а тема на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче во синоќешното гостување во емисијата „Само вистина“ на ТВ Канал 5 рече дека епидемиолошката слика во земјава е добра и ...
| | веќе видена | слични

Полицискиот час кој е воведен на 10.март, а забраната за движење трае од 22 до 05 часот е продолжен за уште две недели. Одлуката да продолжи ваквата ...
| | веќе видена | слични

Од направени 1668 тестирања, за последните 24 часа, регистрирани се 107 нови лабораториски позитивни случаи на SARS CoV-2, со што вкупната бројка на активни ...
| | веќе видена | слични

Одлуката за полициски час важи до 1-ви јуни, со оглед на тоа дека има опаѓање на бројот на новозаразени можно е олабавување на мерките. Комисијата за заразни ...
| | веќе видена | слични

Според последниот извештај на Институтот за јавно здравје-Скопје, во земјава, во текот на изминатите 24 часа починале 12 лица и тоа 5 починати лица од Скопје ...
| | веќе видена | слични

Бројот на заразени со ковид 19 се намалува секојдневно.Денеска се регистрирани нови 20 слуачи. Според податоците на министерството за здравство регистрирани се ...
| | веќе видена | слични

Заменик-минисерот за здравство Илир Хасани, денеска, на отворањето на реновираното одделение за хронично болни во Психијатриската болница во Бардовци, изрази ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...