Албанија: Полицискиот час се скусува за еден час а маска на лицето не е задолжителна на отворен простор


Во Албанија од први јуни се укинува задолжителното носење заштитна маска на лицето на отворен простор а полицискиот час се скусува за еден час и ќе трае од ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Нема влошување на епидемиолошката состојба и нема повеќе притисок во инфективните одделенија во земјава. И вчера како и претходните денови се регистрирани мал ...
| | веќе видена | слични

И вчера како и претходните денови се регистрирани мал број новозаразени, а се намалува и бројот на починати како последица од Ковид-19. Доколку продолжат овие ...
| | веќе видена | слични

Нема влошување на епидемиолошката состојба и нема повеќе притисок во инфективните одделенија во земјава. Ситуацијата со пациенти заразени со Ковид-19 се ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за заразни болести ќе се состане пред 15-ти јуни и ќе разгледува дали има услови за укинување на полицискиот час. Доколку бројот на новозаразени и ...
| | веќе видена | слични

Нема повеќе притисок во инфективните одделенија во земјава. Следниот состанок на Комисијата за заразни болести ќе биде пред 15 јуни, а дотогаш ќе работиме со ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство, Венко Филипче во однос на олабавување на рестриктивните анти-ковид мерки денеска истакна дека следниот состанок на Комисијата за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По вчерашната одлука на Алтернатива да стане дел од владината коалиција СДСМ-ДУИ, од партиски извори дознаваме дека Африм Гаши, лидерот на Алтернатива, во ...
сите 480 | | | веќе видена

По одлуката на Алтернатива да се вклучи во парламентарното мнозинство, веќе, иако неофицијално, е договорено оваа партија да го предводи Министерството за ...
сите 457 | | | веќе видена

Сакаме да ја знаеме вистината, за да даде надеж дека нема да се повторат вакви тешки последици, вели Азем Садики, градоначалникот на Општина Студеничани, каде ...
сите 320 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози.Намалена видливост поради појава на магла од 100 – 150 метри има на планинскиот ...
сите 181 | | | веќе видена

Затоа што себично е ако гледаме, нас ни одговара оваа состојба да продолжи да кажеме од партиска гледна точка виза ви Социјалдемократскиот сојуз. Меѓутоа она ...
сите 275 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 264 | | | веќе видена

Епидемиологот Драган Даниловски, во интервју за НОВАТВ, смирува дека дека варијантата омикрон ќе биде последната која ќе не вознемирува. Добра вест е што е ...
сите 272 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Албанија: Полицискиот час се скусува за еден час а маска на лицето не е задолжителна на отворен простор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: