Земјоделците до власта: Не ја продавајте земјата


2 копии
2 копии

Предложениот нацрт закон за распродажба на земјоделското земјиште не е за земјоделците да се стекнат со земја, туку приватизација 2.0. Првата приватизација ...
| | веќе видена | слични

Што ќе им оставиме на нашите потомци ако се усвои новиот предлог закон за легализација на дивоградби и продажба на земјоделско земјиште? Не, треба да бидеме ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Зоран Заев ја распродава Македонија. Со новиот предлог закон земјоделското земјиште со кое што се овозможува продажба на државното земјоделско земјиште на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМЕ во своето интервју за весникот „Фокус“ зборуваше за продажбата на земјоделското земјиште и истакна дека овој закон ...
| | веќе видена | слични

Министерот за земјоделство, Аријанит Хоџа, во емисијата „Економски магазин“ на Алсат, на прашањето како ќе се контролира продажбата на земјоделско земјиште, ...
| | веќе видена | слични

Згаснување и намалување на бројот на малите семејни земјоделски стопанства, создавање на големи аграрни феудалци, трајна пренамена на земјоделското во градежно ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 393 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 196 | | | веќе видена

Повторно зголемување на бројките на новодијагностицирани пациенти со Ковид-19 се бележи во текот на вчерашниот ден. Од направени 5.315 тестирања, регистрирани ...
сите 202 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишно момче од Македонска Каменица е прободено во викенд куќа во Поточко маало во Македонска Каменица. Настанот кој е потврден од полициските ...
сите 273 | | | веќе видена

Како дел од церемонијата на потпишување на договорот и меморандумите денеска беше објавено новото име на иницијативата позната како Мини Шенген која се ќе се ...
сите 452 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Земјоделците до власта: Не ја продавајте земјата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: