Отпор кај земјоделските здруженија на предлог законот за продажба на државно земјиште


Згаснување и намалување на бројот на малите семејни земјоделски стопанства, создавање на големи аграрни феудалци, трајна пренамена на земјоделското во градежно ...
| | веќе видена | слични

Не ретко земјоделците кога ќе ги прашаме дали пријавуваат за субвенции, знаат да бидат скептични и да кажат дека не веруваат дека може да добијат пари од ...
| | веќе видена | слични

Сегашната структура на земјоделскиот сектор се карактеризира со постоење на голем број субјекти со мали производствени можности што поединечно продуцираат ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој ги информира сите земјоделци дека рокот за поднесување барања за добивање на финансиска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на денешната седница донесе одлука за продолжување на рокот за аплицирање за финансиска поддршка во земјоделството за 2021 година од 31 мај на 30 јуни ...
| | веќе видена | слични

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Арјанит Хоџа денес најави продолжување на рокот за аплицирање за субвенции. „Како што сме кажале и ...
| | веќе видена | слични

Меѓу Валандово и Дојран кај Ѓопчели, на полјаната од десетина хектари 40-годишниот Џејхан Асанов од валандовско село Дедели постојано трча по стадото кози. Ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 393 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 179 | | | веќе видена

Повторно зголемување на бројките на новодијагностицирани пациенти со Ковид-19 се бележи во текот на вчерашниот ден. Од направени 5.315 тестирања, регистрирани ...
сите 199 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишно момче од Македонска Каменица е прободено во викенд куќа во Поточко маало во Македонска Каменица. Настанот кој е потврден од полициските ...
сите 273 | | | веќе видена

Како дел од церемонијата на потпишување на договорот и меморандумите денеска беше објавено новото име на иницијативата позната како Мини Шенген која се ќе се ...
сите 452 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Отпор кај земјоделските здруженија на предлог законот за продажба на државно земјиште

Од:
До кого (е-маил):
Порака: