Во Романија кога власта го продала земјиштето пропаднале околу 300 мали фарми, тоа ќе се случи и во Македонија ако власта го продаде земјоделското земјиште


Што ќе им оставиме на нашите потомци ако се усвои новиот предлог закон за легализација на дивоградби и продажба на земјоделско земјиште? Не, треба да бидеме ...
| | веќе видена | слични

На денешната панел дискусија организирана од ВМРО-ДПМНЕ на тема „Четири години власт на Заев, четири години украден живот“ во однос на земјоделието говореше ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Никогаш нема да дојдат инвестициите кои што ги ветуваше Зоран Заев. Ветуваше од 2017тата година стотици, илјадници вработувања, но кажете ми една инвестиција ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Како една од најголемите надежи во енергетскиот сектор премиерот Зоран Заев ја најави државната инвестиција во фотонапонска електрана ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев денеска најави дека на државното земјиште каде што требаше да се гради карго-аеродором во Штип, државата ќе инвестира 200 милиони евра во ...
| | веќе видена | слични

Лавина барања за повлекување на предлог-законот за продажба на државно земјоделско земјиште има на Единствениот национален електронски регистар на прописи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата Зоран Заев, на седницата за пратенички прашања во Собранието на Република Северна Македонија посочи на придобивките за економијата и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев за Законот за земјоделско земјиште вели дека секоја педа обработливо земјиште ја ставаат во функција на ресурс за економски развој, а ...
| | веќе видена | слични

Со новиот закон за продажба на земјоделско земјиште дефинитивно го штитиме земјоделското земјиште од секаков вид на недоречености или злоупотреби при ...
| | веќе видена | слични

„Индустриското производство има раст од 7.6 проценти. Индексот на прометот на индустријата во март има раст од 27.1 процент. Извозот е зголемен за 18.1 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Моралната одговорност за трагедијата во Тетово е испорачана од страна на директорот на болницата, економскиот директор, како и заменикот министер и министерот, ...
сите 563 | | | веќе видена

Блерим Ахмети, еден од организаторите на протестот во Тетово, од вчера штрајкува со глад во истражниот затвор „Скопје“, каде што се наоѓа во ...
сите 192 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 70 | | | веќе видена

Северна Македонија е на врвот во Европа по бројот на смртни случаи. „Замислете за една и пол година да ги снема Крушево и Вевчани - токму жртви зеде ковидот“, ...
сите 338 | | | веќе видена

За време на корона пандемијата, а и за целиот негов мандат Венко Филипче покажа само едно, дека и во криминалот, и во одморите и забавите е со Зоран и Вице ...
сите 173 | | | веќе видена

Мминистерот за надворешни работи на новата црногорска влада, Ѓорѓе Радуловиќ. потврди дека Црна Гора нема да учествува во проектот „Отворен Балкан“, што го ...
сите 438 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по посетата на семејство од селото Нераште, погодено од несреќата во ковид-болницата во Тетово, а во врска со ...
сите 135 | | | веќе видена

Осум ученици и класната се позитивни на коронавирус во основното училиште „Вера Циривири Трена“ во Карпош. Според епидемиолошката процена од утре сите 25 ...
сите 230 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Романија кога власта го продала земјиштето пропаднале околу 300 мали фарми, тоа ќе се случи и во Македонија ако власта го продаде земјоделското земјиште

Од:
До кого (е-маил):
Порака: