Над 300 мали фарми пропаднале по носењето по продажбата на земјоделсткото земјиште во Романија, новиот закон за се носи за олигарсите и странци со сомнителни пари да ја грабаат Македонија


Предложениот нацрт закон за распродажба на земјоделското земјиште не е за земјоделците да се стекнат со земја, туку приватизација 2.0. Првата приватизација ...
| | веќе видена | слични

На денешната панел дискусија организирана од ВМРО-ДПМНЕ на тема „Четири години власт на Заев, четири години украден живот“ во однос на земјоделието говореше ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Никогаш нема да дојдат инвестициите кои што ги ветуваше Зоран Заев. Ветуваше од 2017тата година стотици, илјадници вработувања, но кажете ми една инвестиција ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Како една од најголемите надежи во енергетскиот сектор премиерот Зоран Заев ја најави државната инвестиција во фотонапонска електрана ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев денеска најави дека на државното земјиште каде што требаше да се гради карго-аеродором во Штип, државата ќе инвестира 200 милиони евра во ...
| | веќе видена | слични

Лавина барања за повлекување на предлог-законот за продажба на државно земјоделско земјиште има на Единствениот национален електронски регистар на прописи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата Зоран Заев, на седницата за пратенички прашања во Собранието на Република Северна Македонија посочи на придобивките за економијата и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев за Законот за земјоделско земјиште вели дека секоја педа обработливо земјиште ја ставаат во функција на ресурс за економски развој, а ...
| | веќе видена | слични

Со новиот закон за продажба на земјоделско земјиште дефинитивно го штитиме земјоделското земјиште од секаков вид на недоречености или злоупотреби при ...
| | веќе видена | слични

„Индустриското производство има раст од 7.6 проценти. Индексот на прометот на индустријата во март има раст од 27.1 процент. Извозот е зголемен за 18.1 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев, на денешниот брифинг со новинарите кажа дека прашањето за морална одговорност и за негова оставка станува банално. „СДСМ има квалитетни ...
сите 525 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 80 | | | веќе видена

Денес во билтенот на Министерството за здравство, најмладиот починат од коронавирусот е 30 годишен пациент од Валандово. Пријавени се 12 починати лица: 10 ...
сите 363 | | | веќе видена

Скопјанец ја оставил вратата од домот отклучена, пo што двајца насилници упаднале и го истепале. Насилниците упаднале во домот во скопското село Идризово и ...
сите 161 | | | веќе видена

Хрватскиот епидемиолог од Заводот за јавно здравство, Ива Пем Новосел, гостуваше во ХРТ каде зборуваше за состојбата со коронавирусот. Таа вели дека и ...
сите 175 | | | веќе видена

Подигнување на квалитетот на услугите во предучилишното образование и грижа што треба да доведе до поголеми образовни постигнувања, личен развој и социјална ...
сите 213 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Над 300 мали фарми пропаднале по носењето по продажбата на земјоделсткото земјиште во Романија, новиот закон за се носи за олигарсите и странци со сомнителни пари да ја грабаат Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: