ТАВ Македонија: По пауза од 20 години воздушно повторно се поврзавме со Русија

6 копии
4 копии

На охридскиот аеродром „Свети Апостол Павле“ патниците ќе можат да направат брзи Ковид-19 тестови. Услугата ќе се реализира преку соработка на „ТАВ Македонија“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Брзи антигенски тестови кои можат да се направат непосредно пред заминувањето од утре ќе се прават на аеродромот Св. Апостол Павле во Охрид. Тестовите ќе ги ...
| | веќе видена | слични

Петмина вработени во главната индонезиска фармацевтска компанија „Кимиа Фарма“ се уапсени поради наводно перење и препакување на брзите антигенски комплети за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поголем број на вработени во фармацевтска компанија се уапсени во Индонезија за наводно миење и препродажба на користени стапчиња за тестирање на коронавирус. ...
| | веќе видена | слични

Над 9000 патници на аеродромот Медан можеби биле тестирани со повторно употребени стапчиња, соопштила полицијата. Државната компанија Кимија Фарм сега се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денеска продолжуваат протестите на ВМРО-ДПМНЕ со кои партијата бара власта да објави јавно за што преговара со Бугарија и дали веќе е прифатена бугарската ...
сите 415 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Кристијан Ериксен утринава ја даде првата изјава откако колабираше на теренот на мечот меѓу Данска и Финска. ЕВРО 2020 Ериксен го исплаши целиот свет, за среќа ...
сите 266 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, министерот заа надвореши работи Бујар Османи и министерот за економија Крешник Бектеши попладнево тргнаа за Букурешт каде од трибините ќе ...
сите 55 | | | веќе видена

Пораки разменети меѓу обвинетиот Миле Јанакиевски и поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска, два месеци пред крвавиот упад во Собранието, ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТАВ Македонија: По пауза од 20 години воздушно повторно се поврзавме со Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: