Ковидтестови од утре и на аеродромот „Св. Апостол Павле“ во Охрид

Брзи антигенски тестови кои можат да се направат непосредно пред заминувањето од утре ќе се прават на аеродромот Св. Апостол Павле во Охрид. Тестовите ќе ги ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии
2 копии

На охридскиот аеродром „Свети Апостол Павле“ патниците ќе можат да направат брзи Ковид-19 тестови. Услугата ќе се реализира преку соработка на „ТАВ Македонија“ ...
| | веќе видена | слични

Останато

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули, во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на иницијативата ...
сите 568 | | | веќе видена

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 117 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 229 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се шират видеа за големиот пожар што ја зафати околината веднаш до Кочани. Граѓаните молат за помош. Велат дека ситуацијата е очајна ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковидтестови од утре и на аеродромот „Св. Апостол Павле“ во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: