Од утре брзи антигенски Ковид-19 тестови на охридскиот аеродром

На охридскиот аеродром „Свети Апостол Павле“ патниците ќе можат да направат брзи Ковид-19 тестови. Услугата ќе се реализира преку соработка на „ТАВ Македонија“ ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Изборен молк стапи на сила во Хрватска на полноќ пред локалните избори во недела. Државната изборна комисија ги повика сите учесници и медиумите да го ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Најавата за отворање на границите ги израдува српските туристи. Бидејќи од земјите на ЕУ се бара да имаат сертификат за вакцинација или негативен тест за ПЦР ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии
3 копии

Останато

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до 23, а ...
сите 383 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ имаше принципелна позиција дека важно е овие избори да бидат фер и демократски, да не ни се случува како што беше за парламентарните избори да има ...
сите 228 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 159 | | | веќе видена

Вчерашната бројка на 81 новозаразени дополнително ја зголеми загриженоста, откако овој тренд е во постојан пораст неколку дена. Откако вчера на листата се ...
сите 232 | | | веќе видена

Во последните 24 часа во Македонија е потврден 81 нов заболен со коронавирус, соопшти Министерството за здравство.Направени се 5.315 тестирања, а најголем број ...
сите 272 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од утре брзи антигенски Ковид-19 тестови на охридскиот аеродром

Од:
До кого (е-маил):
Порака: