Скандал во Индонезија, измиени па повторно користени стапчиња за тестирање на коронавирус

2 копии

Поголем број на вработени во фармацевтска компанија се уапсени во Индонезија за наводно миење и препродажба на користени стапчиња за тестирање на коронавирус. ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии
4 копии

На охридскиот аеродром „Свети Апостол Павле“ патниците ќе можат да направат брзи Ковид-19 тестови. Услугата ќе се реализира преку соработка на „ТАВ Македонија“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Брзи антигенски тестови кои можат да се направат непосредно пред заминувањето од утре ќе се прават на аеродромот Св. Апостол Павле во Охрид. Тестовите ќе ги ...
| | веќе видена | слични

Петмина вработени во главната индонезиска фармацевтска компанија „Кимиа Фарма“ се уапсени поради наводно перење и препакување на брзите антигенски комплети за ...
| | веќе видена | слични

Над 9000 патници на аеродромот Медан можеби биле тестирани со повторно употребени стапчиња, соопштила полицијата. Државната компанија Кимија Фарм сега се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Партијата Демократски сили на Ромите донесе одлука за коалицирање со ВМРО-ДПМНЕ на следните локални избори, во делот на безусловна поддршка на кандидатите за ...
сите 300 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 104 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 159 | | | веќе видена

Албанските партии во земјата имаат спротивставени ставови во однос на иницијативата на Северна Македонија, Албанија и Србија за регионалната соработка наречена ...
сите 334 | | | веќе видена

Вчерашната бројка на 81 новозаразени дополнително ја зголеми загриженоста, откако овој тренд е во постојан пораст неколку дена. Откако вчера на листата се ...
сите 212 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скандал во Индонезија, измиени па повторно користени стапчиња за тестирање на коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: