Хилберс од ММФ: Мерките и одлуките на Народната банка придонесоа за помали последици од пандемијата врз македонската економија

Гувернерката на Народната банка, Анита Ангеловска-Бежоска одржа состанок со извршниот директор на Конституенцата во ММФ, Пол Хилберс.Навремените и соодветни ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Денарот беше и останува еден од клучните столбови на стабилноста на македонската економија, оцени гувернерката Анита Ангеловска – Бежоска во своето обраќање по ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Изминаа 29 години од поставувањето на темелите на нашата монетарна самостојност – денот кога денарот го замени југословенскиот динар, а Народната банка ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Монетарниот суверенитет е една од основните компоненти на суверенитетот на секоја држава. Денес, изминуваат точно 29 години од поставувањето на темелите на ...
| | веќе видена | слични

По повод 29 години од монетарното осамостојување на нашата земја, гувернерката на Народната банка на Северна Македонија, Анита Ангеловска Бежоска, се осврнува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Водечкиот глобален информативен сервис за централно банкарство и финансии, „Централ бенкинг“, од седумнаесет гувернерки во светот издвои три, кои и покрај ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Надлежните државни институции упорно молчат. И после поминати повеќе од осум месеци, го толерираат направениот масовен криминал со кражба на депозити од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Националната стратегија за поддршка на развојот на финтек-секторот што се подготвува треба да го трасира патот за забрзување на дигитализацијата и примена на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Коалицијата Алијансата за Албанците и Алтернатива ја поздравуваат одлуката на претседателот Стево Пендаровски да го врати во Собрание законот со кој ...
сите 198 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

СЕ ОТВОРИ ЈУЖНАТА ГРАНИЦА ЗА МАКЕДОНЦИТЕ Се отвори конечно грчката порта за македонските граѓани, откако многу Макледонци уште рано утринава тргнаа, но не ...
сите 482 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хилберс од ММФ: Мерките и одлуките на Народната банка придонесоа за помали последици од пандемијата врз македонската економија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: