Kонечно ќе се пробуричка во фиоките на обвинителите?

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска одржа ...
| | веќе видена | слични

Центарот за граѓански комуникации организираше работилница на која беа претставени предлозите за намалување на корупцијата во јавните набавки и унапредување на ...
| | веќе видена | слични

Зајакнување на интегритетот, подобрување на процесот на спроведување, зголемување на транспарентноста и идентификување и санкционирање на корупцијата во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вкупната вредност на договорите на јавните набавки што ги спроведуваат јавните претпријатија и акционерски друштва основани од Владата и од локалните ...
| | веќе видена | слични

Вообичаено, митото е прво што им текнува на луѓето кога се зборува за корупција, но корупцијата е многу поширок поим и тоа е колективен поим за серија илегални ...
| | веќе видена | слични

Центарот за граѓански комуникации организира онлајн настан на тема „Претставување на предлозите за намалување на корупцијата во јавните набавки и унапредување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Работодавците во Москва се должни да отпуштаат вработени кои одбиваат вакцинација против коронавирусот, соопштија од Оперативниот штаб за контрола и следење ...
сите 450 | | | веќе видена

Франција и Германија предложиле да биде поканет рускиот претседател Владимир Путин на самит со Европската унија како дел од поширокото продолжување на ...
сите 282 | | | веќе видена

Македонскиот министер за евроинтеграции Никола Димитров вложи многу напор да лобира во ЕУ за Северна Македонија во спорови со Бугарија, но тоа не значи дека ...
сите 701 | | | веќе видена

Данска стигна до фантастична 4:1 победа над Русија за емотивен пласман во осминафиналето на ЕУРО 2020, откако го започнаа турнирот со неверојатните сцени со ...
сите 128 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 158 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Kонечно ќе се пробуричка во фиоките на обвинителите?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: