Амбасадорите на земјите членки од ЕУ со поддршка за имплементација на владиниот План за борба против корупцијата

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска одржа ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Премиерот Зоран Заев одговарајќи на пратеничко прашање поврзано со припадници на Фето во Северна Македонија и одредени компании, изјави дека ние со целосна ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

На денешната собраниска седница на пратенички прашања, пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Александар Велјановски го праша премиерот Зоран Заев, како може во Република ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Одгворарајќи на пратеничко прашање за случајот со родиликата од Дебар и разрешувањето на директорот на струшката болница Мухамед Асани, вицепремиерот Љупчо ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Велјановски на денешната седница за пратенички прашња го праша вицепремиерот за борба против корупција Љупчо Николовски ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, на граничниот премин Табановце, одржа ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев и заменикот на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, се огласи за видеото на кое се гледа неговиот наследник, Џо Бајден, со спремни одговори на новинарски прашања за ...
сите 436 | | | веќе видена

Екс министерот за одбрана на Бугарија и претседател на ВМРО-БНД, Красимир Каракачанов, во ТВ-емисијата „Бугарија 24“ призна дека е навивач на македонската ...
сите 397 | | | веќе видена

Во октомври е закажан нов состанок на мешовитата македонско - бугарска комисија за историски прашања на која историчарите повторно ќе се обидат да најдат ...
сите 81 | | | веќе видена

Иднината на Европа без автентичното место на Западен Балкан, е бесмислено. Крајно време е Европската Унија да го исполни сопственото ветување за почеток на ...
сите 384 | | | веќе видена

Во Македонија под режимот на мафијата на Заев, граѓани од прв и втор ред има и дури и во издавањето на пасоши. И тоа во прв ред се криминалците блиски до Заев, ...
сите 66 | | | веќе видена

Власта на Заев со лопата го краде буџетот, а потоа со лажичка ги манипулира граѓаните. Откако го осиромашија народот со покачување на цената на струјата ...
сите 234 | | | веќе видена

Секој претседател на ВМРО-ДПМНЕ имал свои искушенија, ама јас видов баш се, и има навистина голема вистина во цитатот дека „тоа што нема да те убие, ќе те ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Амбасадорите на земјите членки од ЕУ со поддршка за имплементација на владиниот План за борба против корупцијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: