Со првата пратка од руските вакцини ќе се вакцинираат хронично болни и луѓето во старечките домови

Првата пратка од руската вакцина „Спутник В“ вчера пристигна во земјава. Пристигнати се 3000 дози, а вкупно нарачани се 200 илјади. Надлежните уверуваат дека ...
| | веќе видена | слични

Болничките капацитети брзо се полнат поради зголемениот број на заболени од ковид-19 во С. Македонија. Поради притисокот за хоспитализирање на сѐ поголем број ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Д-р Марија Гњатовиќ, соработник на Институтот за примена на нуклеарна енергија во Србија, објасни дека на вакцините против коронавирусот им треба време да ...
| | веќе видена | слични

Ова стои во предлогот за воведување на таканаречени „зелени картони“за слободно движење во Европската Унија. Руската и кинеската вакцина нема да бидат вклучени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тие кои прележале Ковид-19, може да се вакцинираат и по препораките на СЗО, вакцинацијата не треба да биде во првите 3 месеци откако сте ја прележале болеста, ...
| | веќе видена | слични
9 копии
3 копии

Албанскиот премиер Еди Рама денеска ги повика здравствените работници од Косово да се вакцинираат против коронавирусот во севернот албански град Кукс, кој е во ...
| | веќе видена | слични

Раководителот на Институтот за имунологија и хумана генетика, Александар Петличковски, во гостувањето во Студио 10 истакна дека луѓето кои го прележале корона ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, во вторникот од Деканатот на Правниот факултет на УКИМ побарал да биде вратен на професорското ...
сите 356 | | | веќе видена

Димитар Апасиев, лидерот на „Левица“, се закани со тужби доколку на утрешната седница во Собранието пратеници на СДСМ излезат од изолација и дојдат со ...
сите 251 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 118 | | | веќе видена

Здружението на новинарите на Македонија (ЗНМ) и Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници (ССНМ) ги информираат новинарите и медиумските ...
сите 365 | | | веќе видена

Полицијата разбила организирана криминална група на нарко-дилери, пришто приведени се 6 лица, а запленета е дрога во вредност од над 800 илјади евра. Од МВР ...
сите 74 | | | веќе видена

Дали обвинителството планира да поведе постапка за случувањата врзани со настаните произлезени од паркингот наспроти Холидеј ин, од продажбата на државното ...
сите 237 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 998 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
сите 445 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на социјалните мрежи објави статус, секвенца со видео од неговиот последен ТВ настап, во кој објаснува: „Во 2015 сме ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со првата пратка од руските вакцини ќе се вакцинираат хронично болни и луѓето во старечките домови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: