Над 137.000 граѓани се пријавиле за вакцинација


Продолжен е полицискиот час до 6 април. Владата одлучи поради зголемениот број на заразени со коронавирусот и во наредните две недели да има забрана за движење ...
| | веќе видена | слични
18 копии
12 копии
5 копии

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е 1.315 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализрани 54 нови пациенти поради компликации од коронавирусот, информираат од Министерството за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, во болницата во Битола се хоспитализирани 78 пациенти позитивни и ...
| | веќе видена | слични

Дваесет деца болни од ковид-19 се селат од Институтот за белододробни заболувања кај деца Козле на Детската клиника, а од утре Козле целата станува ...
| | веќе видена | слични

Педесет и девет нови пациенти се примени во Ковид-центрите во Скопје во изминатото деноноќие. До утрово до 8 часот имало 45 слободни места, а во Скопје вкупно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Интересот за вакцинација секојдневно се зголемува, а досега бројот на лица кои изразиле желба ...
сите 419 | | | веќе видена

Ставовите на претседателот Стево Пендаровски за настаните од 27 април се кристално јасни на македонската јавност и тие воопшто не зависеа од средбата со ...
сите 315 | | | веќе видена

Евроамбасадорот Дејвид Гир денеска посочи дека Европската Комисија сака да види одржување на првите меѓувладини конференции и со Северна Македонија и со ...
сите 533 | | | веќе видена

Државниот архив на Република Северна Македонија и државната агенција „Архиви“ на Република Бугарија заедно ќе објават збирка документи и писма на некои ...
сите 113 | | | веќе видена

Според досегашните истражувања, луѓето кои се вакцинирани со „АстраЗенека“ имаат посилни реакции по првата примена доза, а оние пак кои се е вакцинирани со ...
сите 416 | | | веќе видена

Граѓаните не велат веќе ни срам ни перде, по ново велат, ни срам ни Петре. Мрзеливиот Петре Шилегов стана синоним за бесрамно испумпување на парите на ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Над 137.000 граѓани се пријавиле за вакцинација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: