Ковид пасошите на Европската унија нема да ги признаваат руската и кинеските вакцини


Ова стои во предлогот за воведување на таканаречени „зелени картони“за слободно движење во Европската Унија. Руската и кинеската вакцина нема да бидат вклучени ...
| | веќе видена | слични

Тотален крах ќе доживее туризмот во туристичките центри ако и оваа година изостанат странските гости. Откажани резервации, рестрикции и лимитирани патувања се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Дигиталниот зелен сертификат има за цел да го олесни патувањето во рамките на Европската унија. Предлозите вклучуваат и инструменти за бавно отворање кон ...
| | веќе видена | слични

Во интервју кое го даде за РИА Новости, грчкиот министер за туризам, Харис Теокарис, рече дека за влез во Грција ќе биде потребна една од трите опции: ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Доколку со нови рестритивни мерки има скратување на работата на некои дејности, тогаш сигурно дека ќе има дополнителна поддршка за нив. На овој начин ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Вкупно се аплицирани 175.348 дози вакцини, а ревакцинирани се 25.648 граѓани. Вчера вкупно се ...
сите 732 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски на новинарско прашање околу убиството кое што вчера се случи во Бутел, истакна дека станува збор за човек со ...
сите 334 | | | веќе видена

Во организација на министрите за надворешни работи на Грција и Романија, Никос Дендиас и Богдан Ауреску, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и ...
сите 717 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 79 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 2.598 тестирања, а регистрирани се 123 нови случаи на КОВИД-19, соопшти МИнистерството за здравство. Најмногу новозаболени ...
сите 470 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ продолжува со помош и поддршка за домашната економија, истакна портпаролката на СДСМ Богданка Кузеска. Таа потсети дека се објавени ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковид пасошите на Европската унија нема да ги признаваат руската и кинеските вакцини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: