Рама ги повика здравствените работници од Косово да се вакцинираат во Кукс

Албанскиот премиер Еди Рама денеска ги повика здравствените работници од Косово да се вакцинираат против коронавирусот во севернот албански град Кукс, кој е во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Првите 10.000 дози од руската вакцина Албанија ги доби денеска како донација од Обединетите Арапски Емирати. Министерката за здравство, Огерта Манастирлиу и ...
| | веќе видена | слични
8 копии
7 копии
3 копии

Доколку парламентарните избори се одржат неделава најголем процент од албанските гласачи поддршката би ја дале за владеачката Социјалистичка партија (ПС), ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Лидерот на албанската опозициска Демократска партија, Љуљзим Баша објави, како што наведува, дел од неуспесите на владата на премиерот Еди Рама во последните 8 ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Не се знае кога ќе стигнат останатите 194.000 дози од руската вакцина „спутник“ кои Владата ги нарача во февруари во директни преговори со рускиот ...
сите 459 | | | веќе видена

Камер Идризи, кој има 43 години е убиен во синоќешното пукање во скопската населба Бутел 2, се дознава неофицијално, иако полицијата се уште не ја потврди ...
сите 50 | | | веќе видена

По само два дена откако беше пуштен во употреба, од утрово не функционира страницата на дигиталното издание на толковниот речник. Неколку пати сервисот не се ...
сите 80 | | | веќе видена

Денеска се одбележува Денот на македонскиот јазик! Русија има многу длабоки традиции на изучувањето на македонскиот јазик, објави денеска Руската амбасада во ...
сите 2 | | | веќе видена

Адвокатот Дељо Кадиев по јавната седница за „Рекет“ во Апелација, кажа дека пресудата од Кривичниот суд треба да се укине, бидејќи има многу грешки и повреди ...
сите 207 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рама ги повика здравствените работници од Косово да се вакцинираат во Кукс

Од:
До кого (е-маил):
Порака: