Српска лекарка откри зошто вакцинираните можат да се заразат со коронавирус


Д-р Марија Гњатовиќ, соработник на Институтот за примена на нуклеарна енергија во Србија, објасни дека на вакцините против коронавирусот им треба време да ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Српскиот епидемиолог Предраг Кон изјави денеска дека од околу 2.2 милиона вакцини против коронавирусот аплицирани во државата, досега не е забележан случај на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Епидемиологот и член на српскиот владин кризен штаб, д-р Предраг Кон, изјави денес дека од околу 2.200.000 вакцини против коронавирус, досега во Србија не е ...
| | веќе видена | слични

Епидемиологот и член на кризниот штаб Предраг Кон за РТС изјави дека медицинскиот дел од Кризниот штаб имал јасен став дека сè треба да се затвори најмалку 14 ...
| | веќе видена | слични

Член на медицинскиот дел на Кризниот штабво Србија, епидемиологот Бранислав Тиодоровиќ, оцени дека последната промена во мерките не е концесија, туку ...
| | веќе видена | слични

Српскиот епидемиологот и член на Кризниот штаб, Предраг Кон, рече дека медицинскиот дел на Кризниот штаб има јасен став дека сè треба да се затвори најмалку 14 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 275 | | | веќе видена

Стефан Мишовски е студент на Медицинскиот факултет во Штип. Тој е еден од 80-те волонтери од универзитетот „Гоце Делчев“ кои освен на пунктот во Штип помагаат ...
сите 364 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Шефот на државата, Стево Пендаровски не го потпиша указот за прогласување на законот за утврдување правен статус на бесправо изградени објекти. Пендаровски ...
сите 208 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена

Хамас повторно го ракетираше Тел Авив. Израел возврати на ударот. Во новите воздушни напади врз Газа, Израел демолираше шесткатна станбена зграда во Газа за ...
сите 301 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Српска лекарка откри зошто вакцинираните можат да се заразат со коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: