Лекарка објасни зошто вакцинирани граѓани се заразуваат со Ковид -19

Во интервју за Wired, Бил Гејтс даде свое предвидување за продолжување на приказната поврзана со коронавирусот. Тој смета дека оваа есен би можеле да се ...
| | веќе видена | слични

По низата обвинувања кон Бил Гејтс за завери поврзани со корона вирусот тој во последното негово интервју за весникот зборува за глобалното затоплување но ...
| | веќе видена | слични

Книгата на Бил Гејтс - „Како да се избегне климатска катастрофа“ (How to Avoid a Climate Disaster) е број еден на листата со бестселери на „Њујорк тајмс“ и се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Основачот и Филантропот Бил Гејтс, основач на „Бил и Мелинда Гејтс Фондацијата“ во интервју за Wired , посветено најмногу на неговата книга „Како да се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Книгата на Гејтс „Како да се избегне климатска катастрофа“ достигна број еден на листата на бестселери според „Њујорк Тајмс“. По тој повод даде интервју, но ...
| | веќе видена | слични

Книгата на Бил Гејтс „Како да се избегнат климатските катастрофи“, го достигна првото место на топ листите на најпродавани книги, а тоа место го држи веќе три ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од Владата оценуваат дека по вчерашното усвојување на Законот за утврдување на правниот статус на бесправно изградените објекти во законодавниот дом, ќе се ...
сите 249 | | | веќе видена

ИМА БУРНИ РЕАКЦИИ ЗА ЗАКОНОТ ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЈА НА ДИВОГРАДБИ Петмина пратеници од помалите политички партии, кои му припаѓаат на владејачкото мнозинство, ја ...
сите 695 | | | веќе видена

По само два дена откако беше пуштен во употреба, од утрово не функционира страницата на дигиталното издание на толковниот речник. Неколку пати сервисот не се ...
сите 83 | | | веќе видена

Пацифичката држава Науру изрази задоволство од постигнатиот „светски рекорд“, бидејќи успеа да ја вакцинира целата своја возрасна популација, вкупно 7.392 ...
сите 150 | | | веќе видена

Во скопската населба Бутел 2 попладнево се случило убиство. Настанот се случил веднаш до ресторанот „Султан“, а голем број на полициски единици се излезени на ...
сите 27 | | | веќе видена

Адвокатот Дељо Кадиев по јавната седница за „Рекет“ во Апелација, кажа дека пресудата од Кривичниот суд треба да се укине, бидејќи има многу грешки и повреди ...
сите 225 | | | веќе видена

Шефот на државата Стево Пендаровски деновиве повторно ја актуелизираше темата за судењето на организаторите и насилниците кои упаднаа во Собранието на 27 април ...
сите 24 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лекарка објасни зошто вакцинирани граѓани се заразуваат со Ковид -19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: