Велес

  во

  За изградба на затворен градски пазар во Велес на постоечката локација како трговско – деловен центар, Општина Велес интензивно разговара со сопствениците на ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Според градоначалникот Аце Коцевски, деновиве треба да завршат разговорите со големите маркети како што се „Жито" „Веро" „Тинекс" „Рамстор" и останатите за да ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Петнаесетгодишно момче со мопед удрило во врсник, при што двајцата се повредени и пренесени во болница. Според полицијата, несреќата се случила вчера во 21.30 ...
  сите 177 | | | веќе видена

  За изградба на затворен градски пазар во Велес на постоечката локација како трговско – деловен центар, Општина Велес интензивно разговара со сопствениците на ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Во случајот со Груевски сѐ е политика, смета аналитичарот Александар Пандов кој вечерва во отвореното студио на „Алфа“, меѓу другото, како пример го даде ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Уште три средни училишта низ Македонија добија на подарок техолошки уреди во рамките на Акцијата на Логинг Електроникс од Скопје, којашто започна минатата ...
  | | веќе видена | слични