Велес

  во

  Ваши екселенции, Ние, група македонски интелектуалци, јавно го изразуваме нашиот протест поради барањата и ултиматумите во Декларацијата на Собранието на ...
  сите 306 | | | веќе видена

  Руската државјанка и осомничена сајбер-шпионка, Ана Богачева, на која САД ѝ наметнаа санкции поради наводно мешање во изборите, и чие име се споменуваше и во ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Со вонредни инспекциски надзори во училиштата во земјата биле откриени 139 невакцинирани првачиња и 398 делумно вакцинирани, дознава „А1он“. Државните ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Група македонски интелектуалци со отворено писмо до ЕУ за ставовите на Бугарија Ваши екселенции, Ние, група македонски интелектуалци, јавно го изразуваме ...
  сите 306 | | | веќе видена

  Ваши екселенции, Ние, група македонски интелектуалци, јавно го изразуваме нашиот протест поради барањата и ултиматумите во Декларацијата на Собранието на ...
  сите 306 | | | веќе видена

  Руската државјанка и осомничена сајбер-шпионка, Ана Богачева, на која САД ѝ наметнаа санкции поради наводно мешање во изборите, и чие име се споменуваше и во ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Група македонски интелектуалци упатија отворено писмо до Европската Унија (ЕУ), како реакција на Декларацијата на бугарското собрание. Писмото е објавено ...
  сите 306 | | | веќе видена

  Група видни македонски интелектуалци испратија "ОТВОРЕНО ПИСМО ДО ДИПЛОМАТСКИТЕ ПРЕТСТАВНИЦИ НА ЗЕМЈИТЕ ЧЛЕНКИ НА ЕВРОПСКАТА УНИЈА ВО МАКЕДОНИЈА": Ваши ...
  сите 306 | | | веќе видена

  Во текот на минатите две недели, царинските службеници открија мигранти и спречија повеќе обиди за криумчарење разна стока, при што се задржани девизи, ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Проблемот со невакцинираното прваче, кое втор ден не посетува настава, не е мој и на родителите, туку на министрите за образование и за здравство, ние само ги ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Група од околу четириесеттина македонски интелектуалци, упати отворено писмо до Европската Унија, во врска со ставовите на Бугарија, а во продолжение го ...
  сите 306 | | | веќе видена

  Група македонски интелектуалци упатија отворено писмо до ЕУ за ставовите на Бугарија. Писмото го пренесуваме интегрално.„Ваши екселенции,Ние, група македонски ...
  сите 306 | | | веќе видена

  Група македонски интелектуалци упатија отворено писмо до ЕУ, како реакција на ставовите и барањата во Декларацијата на бугарското собрание. Во продолжение го ...
  сите 306 | | | веќе видена

  Привремено се задржани: Девизи – 4.000 евра и 6.000 швајцарски франци, откриени во два одвоени случаи, при личен претрес на четири патници на граничниот премин ...
  сите 25 | | | веќе видена