Велес

  во

  Вечерва, во 20 часот, во Центарот за култура во Крива Паланка, театарот „Јордан Хаџи Константинов-Џинот“ од Велес ќе настапи на меѓународниот театарски ...
  сите 7 | | | веќе видена

  „Македонијапат“ во овие четири години набави битумен 50/70 наменет за асфалтирање патишта од една фирма за 17,3 милиони евра. Фирмата „КИ ЕМ ДООЕЛ“ од 2015 ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Во општата болница во Велес повторно е ставен во функција апаратот за компјутерска томографија, кој не работеше една година. Апаратот во болницата беше набавен ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Во наредните неколку дена ќе има околу четириесеттина огласи за вработување во јавните здравствени установи низ државава, велат упатени во оваа област за „ ...
  сите 4 | | | веќе видена

  По една година пауза повторно проработи компјутерскиот томограф во велешката болница. Новата катодна цевка, која ја набави Министерството за здравство, чини ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Шеесет и едногодишна жена го загуби животот, а тригодишно девојче е тешко повредено синоќа кога во нив удрило комбе на булеварот „Србија“ во Скопје. МВР ...
  сите 238 | | | веќе видена

  61-годишната скопјанка В.Т., која вчера вечер, на булевар „Србија“, во скопската населба Аеродром беше прегазена од комбе заедно со нејзината 3-годишна внука, ...
  сите 238 | | | веќе видена

  Функционери на ВМРО-ДПМНЕ веќе почнаа со јавни изјави дека ќе гласаат на рефередумот и дека се против бојкот. А приврзаници на бојкотот се најдоа во анализа на ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Во општата болница во Велес повторно е ставен во функција апаратот за компјутерска томографија, кој не работеше една година. Апаратот во болницата беше набавен ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Бабата не го издржала ударот и им подлегнала на повредите 15 минути по 22 часот.Сообраќајна незгода се случи синоќа во скопско Ново Лисиче на Булеварот Србија ...
  сите 238 | | | веќе видена

  Бабата не го издржала ударот и им подлегнала на повредите 15 минути по 22 часот. Сообраќајна незгода се случи синоќа во скопско Ново Лисиче на Булеварот Србија ...
  сите 238 | | | веќе видена