Продолжуваат кампањите за парламентарните и претседателски избори

Државниот завод за ревизија (ДЗР) ги објави двата извештаи за донациите на изборните кампањи за претседателските избори кои ги поднеле седумтемина кандидати за ...
| | веќе видена | слични

Најмногу донации за кампањата за претседателските избори имала Гордана Сиљановска Давкова поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, додека најмалку имал Стево Пендаровски, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На 1 април МКД.мк го објави истражувањето на јавното мислење спроведено од агенцијата „Маркет вижн“ за првиот круг од претседателските избори. И ова ...
| | веќе видена | слични

Истражувањето на јавното мислење спроведено од агенцијата Маркет вижн за првиот круг од претседателските избори, а објавено од МКД.мк, се покажа дека е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Анкетата на Маркет вижн и на МКД.мк покажа дека соодносот меѓу Гордана Сиљаносвка Давкова и Стево Пендаровски ќе биде 2:1. Тоа и се случи – Сиљаносвка Давкова ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Објавени се официјалните резултати на Државната изборна комисија од првиот круг од претседателските избори. Ако го земеме во предвид само гласањето на ...
| | веќе видена | слични

Кандидатката на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова ја доби довербата на македонската дијаспора и според податоците на ДИК, таа освоила 369 гласа. ...
| | веќе видена | слични

Се роди третата политичка сила по овие претседателски избори порача Максим Димитриевски од движењето ЗНАМ. По собрани 83.810 гласови Димитриевски смета дека е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кандидатите Гордана Силјановска – Давкова и Стево Пендаровски одат во вториот круг од претседателските избори. Силјановска – Давкова во вториот круг влегува со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се појави снимка од друг агол на која јасно се гледа како словачкиот премиер Роберт Фицо им приоѓа на насобраните граѓани додека напаѓачот вади пиштол и пука ...
сите 423 | | | веќе видена

„Се гордеам со мојата Македонија ,што на најдемократски и најмасовен начин избра прва дама,жена за претседател на државата.Тоа е професорката Гордана ...
сите 256 | | | веќе видена

Албанците ќе имаат шест министри во идната влада која ќе се формира на почетокот на јуни, изјави еден од лидерите на коалицијата Вреди, Арбен Таравари, во ...
сите 302 | | | веќе видена

СВР Струмица, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против градоначалник на една општина поради постоење основи на сомнение за ...
сите 90 | | | веќе видена

Компанија за дизајнирање и принтање на кеси и фолии за амбалажа за прехранбени и други производи кои секојдневно ги гледаме и купуваме во маркетите се најде во ...
сите 10 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Продолжуваат кампањите за парламентарните и претседателски избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: