Ванковска: Левица не бара реформа, туку радикална промена

Претседателот на Левица Димитар Апасиев и кандидатката за претседател Билјана Ванковска се задоволни од предизборната кампања во првиот круг и очекуваат дуел ...
| | веќе видена | слични

Апасиев им се заблагодари на скопските ограноци за макотрпната работа. Професорката Билјана Ванковска ги поздрави присутните гости, ги сумираше импресиите од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера во Битола, се одржа народниот собир каде Левица, заедно со кандидатот за претседател - проф. Билјана Ванковска, пред битолчани ја презентираа Програмата ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев рече дека на парламентарните избори очекува најмалку тројца пратеници само во Првата изборна единица, а на следните избори ...
| | веќе видена | слични

|Билјана Ванковска oд Левица, коментирајќи ја вечерашната дебата се пожали дека она што требало да биде дебата всушност не било претседателска дебата. Истакна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателскиот кандидат на Левица, Билјана Ванковска денес во Скопје го одржа завршниот митинг од претседателската кампања. На митингот освен Ванковска се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Синоќа претседателскиот кандидат на Левица, Билјана Ванковска кампањата за претставување на својата програма ја продолжи од Битола. Во Битола пред присутните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Последните случувања со големиот скандал за земање на мито од 10 илјади евра од страна на судијата Наќе Гроргиев и второсомничениот јавен обвинител Иџет Мемети ...
сите 203 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 324 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ванковска: Левица не бара реформа, туку радикална промена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: