УКИМ

  во

  Мирјана Најчевска: експерт по човековите права Од друга страна, професорката Мирјана Најчевска смета дека формалното објавување на Законот за употреба на ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Разорниот земјотрес од 1963 година и пресудил на зградата на УКИМ каде моментално се наоѓа паркингот спроти хотелот „Холидеј ин“. Токму таа зграда морала да ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Издвојувањето од БДП за науката во Македонија со години е под еден процент. На трибина што денеска ја организираше Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ беше ...
  сите 8 | | | веќе видена

  На местото каде што е сега паркинг-простор спроти хотелот „Холидеј ин“, на кој наскоро ќе се градат згради порано се наоѓал УКИМ. Зградата нсатрадала во ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Наука, проекти, стопанство, образование – тоа се неделиви сектори во општеството и има поврзаност со одливот на мозоци од нашата земја, вели ректорот на УКИМ, ...
  сите 8 | | | веќе видена

  На местото каде што е сега паркинг-простор спроти хотелот „Холидеј ин“, на кој наскоро ќе се градат згради порано се наоѓал УКИМ. Зградата нсатрадала во ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Државните факултети на нивните веб-страници никаде не прикажуваат каде се применуваат нивните научни сознанија. Мора да создадеме систем, модул, платформа и да ...
  сите 3 | | | веќе видена

  На само час пред почетокот на граѓанскиот протест против уставницте измени, кои денеска се гласаат во Собрание, професорката Билјана Ванковска ја искористи ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Универзитетската професорка Гордана Силјановска во денешното гостување во емисијата Отворено на ТВ Алфа, во пресрет на утрешната седница за гласање на третата ...
  | | веќе видена | слични