Санкт Петерсбург

  во

  Интригантната приказна започнува во мај 1917 година кога шведскиот брод „Кирос“ пловел кон санкт Петерсбург, носејќи 50 гајби француски коњак и уште 15 гајби ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Александровата палата се смета за едно од најдобрите дела на италијанскиот архитект Џакомо Кваренги. Изградена е кон крајот на 18 век за императорот Александар ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Руските власти соопштија дека телета на три мали деца се најдени меѓу петтемина загинати во пожарот во куќа во близина на Санкт Петерсбург.„Три деца настрадаа. ...
  сите 316 | | | веќе видена

  Руските власти соопштија дека телета на три мали деца се најдени меѓу петтемина загинати во пожарот во куќа во близина на Санкт Петерсбург. „Три деца ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Руските власти соопштија дека телета на три мали деца се најдени меѓу петтемина загинати во пожарот во куќа во близина на Санкт Петерсбург. „Три деца ...
  сите 78 | | | веќе видена

  Единствениот извор на знаење е искуството, вели познатиот научник Алберт Ајнштајн. Може да се каже дека ова е основната идеја и зад едукативната програма ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Кошаркарите на Барселона и Химки остварија победи во второто коло од кошаркарската Евролига. Каталонците славеа на гостувањето во Санкт Петерсбург кај тимот на ...
  сите 19 | | | веќе видена

   Деновиве во Скопје почна со работа Jungle Tribe, туристичка агенција која веќе 15 години постои во Србија, а последните 5 години е апсолутен лидер во далечни ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Директорот на руската вселенска агенција „Роскосмос“, Дмитриј Рогозин најави дека огненото оружје ќе стане составен дел од пакетот за преживување на нивните ...
  сите 12 | | | веќе видена