Санкт Петерсбург

  во

  Новата градба во Санкт Петерсбург е лика и прилика на целиот руски раскош, луксуз и безобразно скапо стилско расипништво кое е одлика на руската милионерска и ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Новата градба во Санкт Петерсбург е лика и прилика на целиот руски раскош, луксуз и безобразно скапо стилско расипништво кое е одлика на руската милионерска и ...
  сите 10 | | | веќе видена

  24 јануари 2019 41.- Убиен бил римскиот цар Гај Јулиј Калигула. Тој во текот на владеењето од 37 до 41 година искажа бруталност, самоволие и нечуено ...
  сите 5 | | | веќе видена

  БОЖИКНО ПОСЛАНИЕ: ХРИСТ СЕ РОДИ, НАВИСТИНА СЕ РОДИ! 5 јануари 2019 година, Охрид, Македонија - ви го пренесуваме Божикното послание на Светиот Архиерејски ...
  сите 236 | | | веќе видена

  28 декември 2018 1825.- Умрел Жак Давид, голем француски сликар, основач и главен претставник на класицизмот. Меѓу неговите познати дела се „Наполеоновото ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Глумецот Михајло Миша Јанкетиќ е долги години во брак со Светлана Кнежевиќ глумица и балерина од која е постар 12 години.Иако никогаш не се појавуваат во ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Струмичанката Јаворка Витанова деновиве ја воодушеви уметничка Москва. Младата македонска оперска певица и магистранд во класата на професор Весна Гиновска ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Ректорот на Универзитетот на Југоисточна Европа, акад. проф.д-р Абдулменаф Беџети, денес (11. декември 2018 година), оствари официјална средба со д-р Џудитан ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Заменик министерот за одбрана Јури Борисов вели дека станува збор за многу моќно е ефикасно оружје. ,, Можеме многу да зборуваме за ласерското оружје , како и ...
  сите 7 | | | веќе видена