Санкт Петерсбург

  во

  Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите денеска соопшти дека се ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Владимир Какуринов, од 1990 до 2010 година работел на Земјоделскиот факултет (сега Факултет за земјоделски науки и храна) при Универзитетот Св. Кирил и ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Австрискиот канцелар Себастијан Курц изјави пред посетата на Санкт Петерсбург дека целта на неговата средба со рускиот претседател Владимир Путин е „да се ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Сигурно веќе сте слушнале, а голема е веројатноста дека и сами да сте се сретнале со поимот "manspreading", односно машко ширење. Станува збор за навика на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Повеќе од 50 терористички ќелии во Русија се елиминирани, потврди денес функционер во рускиот антитерористички комитет за рускиот медиуми. „Благодарение на ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Патник кој се возел во такси возило фрлил празно шише низ прозор, а таксистот веднаш се справи со него.Снимката е направена во рускиот град Санкт Петерсбург, а ...
  | | веќе видена

  Патник кој се возел во такси возило фрлил празно шише низ прозор, а таксистот веднаш се справи со него. Снимката е направена во рускиот град Санкт Петерсбург, ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во црквата „Света Софија“ вечер во рамки на фестивалот Охридско лето ќе настапат баритонот Горан Начевски, пијанистката Јасна Аврамовска, обоистот Васил ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Концертот е во рамките на музичкиот дел од програмата на фестивалот а посветен е на јубилејот од раѓањето на македонските уметници Ристо Аврамовски, Драгослав ...
  сите 51 | | | веќе видена

   Црква Св.Софија 19.08.2018 21:00 ч. На претпоследната вечер на Охридско Лето, во црквата Св. Софија, скопскиот дувачки квинтет под ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Во црквата „Света Софија“ вечер во рамки на фестивалот Охридско лето ќе настапат баритонот Горан Начевски, пијанистката Јасна Аврамовска, обоистот Васил ...
  сите 53 | | | веќе видена

   Низ историјата има многу изгубени артефакти, за кои можеби никогаш нема да дознаеме дали воопшто постоеле или пак, се само легенди. Ловците на авантури и на ...
  сите 2 | | | веќе видена