Санкт Петерсбург

  во

  Директорот на руската вселенска агенција „Роскосмос“, Дмитриј Рогозин најави дека огненото оружје ќе стане составен дел од пакетот за преживување на нивните ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Владимир Федорушкин, истакнат пилот и некогашен командир на рускиот претседателски авион, откри како со неговиот копилот во една прилика доживеалле вистинска ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Владимир Федорушкин, истакнат пилот и некогашен командир на рускиот претседателски авион, откри како со неговиот копилот во една прилика доживеалле вистинска ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Владимир Федорушкин, истакнат пилот и некогашен командир на рускиот претседателски авион, откри како со неговиот копилот во една прилика доживеалле вистинска ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Двајца членови од германскиот бенд Рамштајн се бакнаа на сцена на концерт, во знак на протест против руската анти-ЛГБТ „пропаганда“, односно законот кој е на ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Претседателот на Русија, Владимир Путин, придружуван од група експерти, се нурна во водите на Балтикот да ја посети потопената подморница, Сајомага, оштетена ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Дали сте посакале некогаш да бидете турист во родниот град, во градот во кој сте растеле, сте се образувале, во кој живеете? Е таква желба добивме, гледајќи ги ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Дали сте посакале некогаш да бидете турист во родниот град, во градот во кој сте растеле, сте се образувале, во кој живеете? Е таква желба добивме, гледајќи ги ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Дали сте посакале некогаш да бидете турист во родниот град, во градот во кој сте растеле, сте се образувале, во кој живеете? Е таква желба добивме, гледајќи ги ...
  сите 10 | | | веќе видена