Велес Прес

Таа е зависник од убави, но пред сѐ брендирани парчиња облека Познатата водителка Лила Филиповска отсекогаш важела за личност која има истенчен вкус кога станува збор за модата. Таа е зависник од убави, но пред с ѐ брендирани парчиња облека . Само нејзините обувки вредат илјадници евра . Доказ за тоа се и најновите патики од познатиот бренд „ Луј Витон “ со кои таа се пофали на Инстаграм. Ние направивме истражување за да видиме колку точно чинат. Ја отворивме официјалната страна на „Луј Витон“ и цената на патиките изнесува 730 долари . За да се уверите и вие, кликнете ТУКА . #louisvuitton #louisvuittoncollection #louisvuittonsneakers #lovethislook #womanslook #womanslife #newbabies #fav #lovemylife #alwayshappy @louisvuitton A post shared by Lila Filipovska (@lilafilipovska) on Apr 6, 2017 at 3:30am PDT
сите 4 | | | веќе видена

Рон Холси по потекло е од Лос Анџелес, Америка каде што работи и живее. Првата средба со балканска музика ја имал во кафеана во Србија каде што решил да го научи српскиот јазик и да запее народна музика. По неколку препеани српски песни кои достигнаа милионски прегледи на youtube, денес во дует со Тијана Дапчевиќ на многу течен македонски јазик ја пеат старата македонска песна „Јовано Јованке“. Слушнете како добро звучи тоа:
сите 7 | | | веќе видена

Во последно време лудилото во светскиот спорт има четири букви: ФИФА. Вака некако експертите ги анализираат последните потези на светската куќа на фудбалот за неверојатните промени во системот на натпреварување на традиционалните настани и на клупско и на репрезентативно ниво. Последната одлука за учество на 48 репрезентации на светското првенство во 2026 година, само ја потврди теоријата дека ФИФА ја интересираат само пари, а не и квалитет. Според најголем дел од фудбалските експерти, со оваа одлука за зголемување на бројот на учесници на светските првенства, не само што ќе се разводни квалитетот на натпреварите на завршницата на Светскиот куп, може буквално и да се уништи системот на квалификации по зони. Имено, со зголемувањето на бројот на учесници на завршниот турнир од Европа од 13 на 16, од Јужна Америка од 4 на 6, па и од Африка од 5 на 9, се поставува прашањето на што ќе личат квалификациите, кога дел од селекциите и без нив со двете нозе ќе бидат учесници на СП. На пример, со оваа промена ѕвездите ...
сите 13 | | | веќе видена

И оваа сабота ве очекува одлично издание на најгледаното ток-шоу во земјава, “Еден на Еден”. Гостинка во студиото е нашата овогодинешна преставничка на “Евровизија”, Јана Бурческа, а Жаре ги угости и Марко и Нина, кои се дел од новата кампања на УНИЦЕФ. Јана зборуваше за тоа кои биле најлошите песни кадидатки за “Евросонг”, која колешка прва и се јавила да и честита за изборот, имитираше позанти евровизиски настапи, а Жаре пак откри кое е нејзиното момче… Нина – ѕвездата од социјалните мрежи и главна улога на новата кампања на УНИЦЕФ, заедно со Марко раскажа се за оваа идеја со супер цел. Дефинитивно не чека уште една забавна епизода. Ја гледаме на Телма, оваа сабота во 19 и 15 часот.
сите 40 | | | веќе видена

Границата помеѓу пријателство и “нешто повеќе“ често пати е мошне тенка. Некои сметаат дека пријателството меѓу спротивни полови е невозможна додека па некои се сигурни во спротивното. Имате ли пријател/ка без која не можете да си го замислите животот? После пијана журка се будите покрај него/неа во кревет! И што сега? Факт е дека некои работи нема никогаш да бидат како што биле. Веројатно ќе биде тешко да расчистите што се случило и како понатаму. Кај двајцата ќе се јави чувство на непријатност и прашалник над главата? Кога ќе се најдете во исто друштво ќе ви биде непријатно заради тоа што се случило. Разговорите во доверба за вашиот сексуален живот повеќе нема да можете да ги споделите со него/неа. Едниот може да стане параноичен или пак да сака врска или да се плаши да не очекувате нешто од него. Единствено позитивно е што можеби ќе успеете да одржите пристоен пријателски однос кој нема да се промени ако повремено го зачините со секс?! Ако се сложите со ваков вид на пријателство, важно е да ги утврдите ...
сите 39 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Во прашање се екстремни промени периодов, како позитивни, така и негативни. Мора да се изборите со овие турбуленции иако за тоа нема да имате сила, барем не викендов. Доколку ви се допаѓа една Девица, не губете време. На некој сте му по малку иритантни со вашето однесување. Бик (21.04 – 21.05) Доколку до сега ви беше празен паричникот, не очајувајте, следува период кога ќе го наполните. Морате да почекате на подобра прилика од моменталната симпатија која ви се додворува на отворен начин. Ќе бидете во одлично расположение за некое време. Можни се проблеми со пределот околу вратот. Близнаци (22.05 – 22.06) Колегите на работа ви се од голема помош, можете слободно да се потпрете на нив. Покрај себе имате исклучителна личност која умее да ја цени вашата посветеност. Отворената комуникација со партнрот во суштина многу ќе ви годи. Рак (22.06 – 22.07) Не морате на никого да му се правдате за вашите постапки. Имате одлична идеја која ќе биде ваша ѕвезда водилка. Доколку сте сингл, излезете, во ...
сите 39 | | | веќе видена

Постојат голем број на причини зошто темните кругови околу очите се појавуваат, но за среќа има и повеќе начини како да се ослободите од нив на природен начин и без скапи интервенции Користењето на природни маски за лице ќе ви помогнат да се ослободите од овој проблем и да го спречите неговото појавување. Важно е да бидете упорни и да го повторувате третманот секој ден, најмалку една недела за да забележите позитивни резултати. Тоник од рози – листови од 1 роза – 1 чаша жешка вода Налејте ја водата врз листовите од роза и оставете да се излади. Изладената смеса процедете ја и во неа натопете памукчиња кои ќе оставите да стојат под очите 15 минути. Бадемово масло Нанесете 2-3 капки бадемово масло и лесно масирајте ја областа под очите секоја вечер пред спиење. За една недела веќе ќе забележите подобрување. Краставица Краставицата содржи голема количина антиоксиданси и природни средства за избелување. Исечете тенки кругови краставица и ставете ги во фрижидер околу 30 минути. Така изладени ставете ги врз очите ...
сите 10 | | | веќе видена

Променливиот период помеѓу сезоните е еден од виновниците за непријатните кругови под пазувите. Без разлика на тоа што ќе облечете, сепак не сте подготвени за дневните скокови на температурата. Но, постојат решенија и за тоа. Со помош на овие четири трикови ќе престане вашиот стрес предизвикан од потењето. 1.Одржување на лична хигиена Одржувањето на хигиената е секако еден од најдобрите начини за борба против непријатните кругови и мириси. Со редовно туширање, вашето тело ќе биде чисто и суво, што е неизбежно во борбата против зголеменото потење. Ако имате проблеми со тоа, туширајте се еднаш дневно или барем мијте ги пазувите. Отстанувањето на влакненцата со жилет или со восок нема да ја намали количината на потење, но ќе спречи потта да се задржува на вашиот пазув. Неизбежен чекор е и користење на антиперспиранти. Освен грижата за личната хигиена, важно е и да облекувате чиста облека. Доколку често се потите, перете ги маиците после едно носење, бидејќи за непријатниот мирис не е виновно моменталното ...
сите 6 | | | веќе видена

Голем број луѓе го користат алкохолот како средство за дезинфекција или за отстранување на лепило. Но, постојат бројни начини за употреба на алкохолот – дури, може да се користи и во козметиката! Алкохолот за разлика од спрејовите за чистење кои ги има во голем избор, успешно ги убива бактериите кои предизвикуваат појава на лош мирис и дезинфицира. Верувале или не, една обична водка може да послужи многу повеќе од правење коктели. Со нејзина помош можете темелно да го исчистите душекот, кој честопати се заборава при генералното чистење на куќата. Иако на душекот само спиете, важно е да знаете дека во текот на ноќта се потите, а сето тоа на крајот завршува во внатрешноста на душекот. Затоа, многу е неопходно тој да се чисти повремено. Ако не ви е јасно како со помош на водка или обичен алкохол да го исчистите душекот, ќе ви објасни една вредна домаќинка која своето искуство го споделила на социјалните мрежи: “Ставете алкохол во шише со распрскувач и испрскајте го целиот душек. Оставете некое време да се ...
сите 4 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Одлично ја проценувате ситуацијата, но најверојатно ќе донесете одлука која не ви оди во корист. Водите разговори кои не носат ефекти освен ако не се работи за некои крајно неважни работи. Здравствената ситуација ви е доста подобра. Бик (21.04 – 21.05) Премногу сте осетливи на туѓите критики. Некој сака да ја злоупотреби вашата наклонетост. На праг сте кон периодот кој може да значи можност да го средите вашиот љубовен живот и конечно да доживеете олеснување. Можна е појава на алергија. Близнаци (22.05 – 22.06) Ве очекуваат ненадејни загуби. Бидете подготвени за средба со лице кое може да го искомплицира вашиот љубовен живот. Здравствената ситуација можете да ја поправите со редовно консумирање на витамини и минерали. Рак (22.06 – 22.07) Имате сатисфакција да се покренете себе и да успеете во она што сте го замислиле. Ако бидете истрајни и не дозволите никој да ве провоцира, можете да очекувате успех. Љубовниот живот ви е исклучително напнат. Можни се проблеми со зглобовите. Лав (23.07 – ...
сите 59 | | | веќе видена

Порно индустријата го прeзема интернет просторот многу брзо и ваквите сајтови се натпреваруваат во понудата на различни содржини и услуги. Така, на пример, Redtube оди дотаму што прикажува какви наслови бараат гледачите од Македонија во текот на денот. Интересно е дека во тренд кај Македонците е потрагата по видеа со Светлана Топол, таканарачените „семејни врски“, секс на јавно место со девојки од Чешка, како и анален секс.
сите 6 | | | веќе видена

Секоја саботна вечер имате прилика да го гледате српското музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ на Канал 5 телевизија. Редовно ве информираме за нашите претставници, некои од нив имаат повеќе среќа, а некои помалку па нивната кариера завршува веднаш по настапот ако не освојат доволно број гласови да поминат понатаму. Оваа сабота во шоуто настапуваше 25 годишниот Јасмин Алиевски од Скопје. Тој се најде во дуел со неговиот противник од Босна и Херцеговина. Отакако, двата кандидати отпејаа, публиката беше на нозе, а жирито воодушевено. Момците поминваа директно во следниот круг. Погледнете го нивниот настап во видеото подолу, а на македонската телевевизија ќе имате прилика да го гледате во некоја од следните емисии.
сите 6 | | | веќе видена

Секој родител мисли дека неговото дете е генијалец. Но, се чини дека постои начин на кој родителите може да се осигураат во ова уште на рана возраст. Научниците откриле неколку начини на кои може да се препознае интелигенцијата кај детето уште од мали нозе. Новороденчиња Интелигентните деца се потешки. Колку е поголема тежината, толку е повисока интелигенцијата на детето, кога станува збор за новороденчињата. Ова го покажува истражување спроведено на над 3.000 бебиња. 12-24 месеци Дали детето слуша повеќе јазици? Можете да му се обраќате на детето на различни јазици? Еден начин за поттикнување на брзиот мозочен развој кај малото дете е зборувањето на различни јазици, покажува извештај од „Child development“. Децата кои се родени со родители кои зборуваат повеќе од еден јазик имаат повисоки коефициенти на интелигенција. 3 години Повисоки се од останатите деца. Високите деца почесто добиваат високи резултати на тестовите, покажува истражување од Австралија. 4 години Уметничките души кои може да нацртаат ...
сите 16 | | | веќе видена

Отстранување на влакна, прашина и бактерии може да биде особено напорна работа кога чувате миленик во домот. Но, прочитајте неколку домашни совети кои ќе ви помогнат за го задржите домот чист, да ги отстраните бактериите, а при тоа миленикот да ви биде здрав. Користете правосмукалка Со правосмукалка редовно чистете ја гарнитурата. На тој начин се отстранува нечистотијата како и влакната. Капете го миленикот еднаш неделно Иако за некои миленици ова е едно особено непријатно искуство, редовното капење ги отстранува бактериите и нечистотијата од крзното. Доколку чувате мачка која редовно излегува надвор, можете крзното да и го чистите со мокра крпа. Чистото крзно на миленикот значи и половина здравје. Прекривка за миленик Добра идеја е на миленикот да му набавите прекривка која сосема ќе одговара на ентериерот. Прекривката ќе биде само негова и истата чистете ја најмалку еднаш неделно. Средство за отстранување нечистотии и непријатна миризба За да ја отстраните непријатната миризба или нечистотиите, како и ...
сите 4 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Следете ги правилата. Денот може да ви започне со неколку вида на проблеми поврзани со поранешни грешки или некое занемарување на правилата. Дејствувајте разумно и не размислувајте за проблемите, внимавајте на постапките. Бик (21.04 – 21.05) Ќе имате можност да ги импресионирате своите соговорници со некаков свој личен талент, но ситуацијата ќе биде двонасочна. Од една страна, може да се покаже како нешто привремено и наскоро да предизвика разочарување кај луѓето кои ве подржуваат. Од друга страна, оние што се против вас ќе се обидат на секој можен начин да ве нападнат. Близнаци (22.05 – 22.06) Денешниот ден ќе ви биде исполнет со контроверзни настани. Нешто што сте го сметале за позитивно ќе се покаже проблематично и сосема обратно. Намалете го темпото, не се преморувајте во никој случај. Рак (22.06 – 22.07) Бидете подготвени за тешкотии. Ќе ги надминете само ако ги искористите потенцијалните можности. Размислете објективно за ситуацијата во која се наоѓате и не се обидувајте да ...
сите 54 | | | веќе видена

Голем број на статии и истражувања се обидуваат да дадат одговор на тоа што е она што мажите го обожаваат кај жените, но и обратно. Ова се неколку реални одговорни од мажите. -Девојка која може да прифати шега, но и да се шегува. Некоја која е смешна и навистина мудра со шегите, која има одлична смисла за хумор. -Начинот како таа изгледа кога ќе те погледне преку рамената. -Кога пониска девојка се поткачува на прсти и се обидува да дофати нешто, но не може да го доседне. Тогаш таа мора да побара помош, а тоа е одлична комбинација на слатко и смешно. -Кога ќе и дадеш комплимент, а таа слатко се насмевнува погледнувајќи надолу. -Кога таа минува со своите прсти низ косата. -Кога зборуваш со некоја девојка, а таа станува страствена за темата и го обожава разговорот. -Кога таа се смее и ја допира мојата рака или рамо. -Кога таа ја врзува својата коса. -Кога таа ја гризнува својата долна усна, насмевнувајќи се. -Самодовербата која ја има за да каже и по некоја шега на нејзина сметка. -Девојка која пее во својот ...
сите 8 | | | веќе видена

За мажите секој секс е добар, само да е секс. Но, тоа не значи дека и тие немаат омилена поза, место или нешто што ги возбудува. Секој маж на прашањето која е неговата идеална партнерка за во кревет, нема да одговори да е слаба, да нема целулит или нешто слично. Одговорот е да биде слободна и доволно дива да експериментира во сексот. Па еве неколку поинакви совети за добар секс, сигурно ќе има многу девојки кои нема да се плашат да ги пробаат. 1.Долен облека… Додека сте излезени со друштво, скришно бутнете му гаќички во џебот. За да не ве издаде и изреагира со глупаво прашање, одма шепнете му што сте направиле. После ова, цела вечер ќе ве соблекува со поглед и одвај ќе чека да си заминете дома. 2.Валкана кујна Подгответе му палачинки. Оставете сам да јаде. Вашата палачинка ќе ја изедете покасно. Намачкајте го неговото тело со крем, нацртајте некоја фигура со чоколадниот прелив, и на крај наредете ги бананите на градите. Фрлете се на јадење. За да го изведете ова, ви се потребни повеќе услови, и секако ...
сите 26 | | | веќе видена

Прочитајте ги овие совети од експертите, контролирајте го неговото возбудување и акцијата може да трае цела ноќ… Најновото истражување кое го спровела команијата Тројан наведува дека 34% од жените посакуваат да имаат подолг секс. Еве како тоа се постигнува! Длабоко да дише – вежбите за длабоко дишење ќе му помогнат да се опушти пред акцијата. Оргазам за време на предиграта – нека ве доведе до оргазам за време на предиграта, а потоа полесно ќе постигнете втор заеднички. Испразенте му ги батериите – најдобар начин е оралниот, и вие треба да го доведете до лудило за време на предиграта. Обавезен тајм аут – морате да внимавате и да применувате паузи со цел да му се намали возбудувањето и истото да се одложи. Избегнете ја позата doggy style – иако е ова одлична поза, повеќето мажи подолго ќе го издржат сексот во мисионерска положба.
сите 15 | | | веќе видена

Секој човек треба да му биде благодарен на постоењето на ова извонредно лековито растение,затоа што со употреба на истото многумина ги излекувале своите настинки,кашлици,грчеви во желудникот… Честопати не сме ни свесни дека лукот не е само производ или градинарска култура,туку цел магацин на здравјето.Секако, лукот не треба да се јаде без мера и само со него да се храниме. Тој сепак е зачин, но неговата светска слава е проверувана со векови, а лош збор за него досега не е чуен. Лукот е едно од малобројните растенија коешто содржи сулфур, кој му е толку потребен на човекот. Во другите производи од растително потекло, сулфурот го има многу малку или воопшто го нема. Ваквиот недостиг може да доведе до тешки последици по човековото здравје. Лековити својства Неговото лековито својство се употребува за – против срцеви болести(како чистач на крвните садови,итна помош при срцев напад,против хипертензија…) – пречистување на црниот дроб – белодробни и бронхијални болести(атсма,бронхитис,гибење воздух…) – против ...
сите 9 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Викендот ќе ја менувате тактиката. Победник ќе биде оној што ќе успее да искомбинира различни активности за краток период. Ве очекуваат проблеми со здравјето Бик (21.04 – 21.05) Ќе се чувствувате тажно и осамено. Ќе имате желба повеќе време да поминувате со пријателите. Можеби треба да седнете и да размислите во која насока го водите вашиот живот Близнаци (22.05 – 22.06) Ќе имате многу работа овој викенд. Помалку вртете се околу огледалото. Одмарајте колку што можете за да соберете енергија за следната недела. Рак (22.06 – 22.07) Викендов постојано ќе се обидувате да ги потиснувате чувството на тага и осаменост но нема да ви успее. Можни се виртуелни неуспеси. Ситуацијата не е онаква каква што изгледа во вашите очи. Лав (23.07 – 22.08) Ѕвездите ви советуваат овој викенд помалку да зборувате, особено за вашите идни планови. Проблемот е во тоа што секој ваш збор погрешно ќе биде сфатен. И тоа ќе доведе до голем број разочарувања. Исполнете ги дадените ветувања. Девица (23.08 – 22.09) ...
сите 47 | | | веќе видена

next