Велес Прес

Таа е зависник од убави, но пред сѐ брендирани парчиња облека Познатата водителка Лила Филиповска отсекогаш важела за личност која има истенчен вкус кога ...
сите 4 | | | веќе видена

Границата помеѓу пријателство и “нешто повеќе“ често пати е мошне тенка. Некои сметаат дека пријателството меѓу спротивни полови е невозможна додека па некои ...
сите 39 | | | веќе видена

Постојат голем број на причини зошто темните кругови околу очите се појавуваат, но за среќа има и повеќе начини како да се ослободите од нив на природен начин ...
сите 10 | | | веќе видена

Променливиот период помеѓу сезоните е еден од виновниците за непријатните кругови под пазувите. Без разлика на тоа што ќе облечете, сепак не сте подготвени за ...
сите 6 | | | веќе видена

Голем број луѓе го користат алкохолот како средство за дезинфекција или за отстранување на лепило. Но, постојат бројни начини за употреба на алкохолот – дури, ...
сите 4 | | | веќе видена

Секоја саботна вечер имате прилика да го гледате српското музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ на Канал 5 телевизија. Редовно ве информираме за нашите ...
сите 6 | | | веќе видена

next