Секс со пријател – да или не?

Границата помеѓу пријателство и “нешто повеќе“ често пати е мошне тенка. Некои сметаат дека пријателството меѓу спротивни полови е невозможна додека па некои ...
| | веќе видена | слични

Неодамна беше објавено истражување на тема секс во тројка. Ќе беше убаво да се прочита академска анализа на ова класично-егзотично сексуално искуство, но во ...
| | веќе видена | слични

Кога одите на интервјуто за работа не се работи само за тоа да одговорите на прашањата. Поентата е да одите понатаму и да поставите и вие некое прашање. На тој ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Речиси 70 отсто од граѓаните ќе излезат на гласање на парламентарните избори доколку здравствените власти дадат зелено светло за тоа. Тие нема да се чуствуваат ...
сите 692 | | | веќе видена

Лидерот на тимот доктори кои ја направија првата трансплантација на срце д-р Сашко Јовев, во интервју за ТВ24 рече дека пациентот е стабилен и веќе не е на ...
сите 260 | | | веќе видена

Бројот на новозаболени од коронавирусот во државава повторно е во пораст. Според вчерашните податоци од Институтот за јавно здравје, регистрирани се 37 нови ...
сите 549 | | | веќе видена

Како редовно постапување на полициските службеници во вакви случаи го оцени министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, постапувањето во врска со видео ...
сите 241 | | | веќе видена

Владата смета дека со домашната платежна картичка што ќе ја добијат дел од граѓаните, не само што ќе им помогне на оние кои имаат потреба од средства, туку ќе ...
сите 333 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, упати честитка по повод одбележувањето на 24 Мај, Денот на словенските просветители Св. Кирил ...
сите 170 | | | веќе видена

Техничкиот премиер, Оливер Спасовски, тврди дека сите во кабинетот, освен опозициската ВМРО-ДПМНЕ, имаат ист став за продолжен полициски час во текот на овој ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Секс со пријател – да или не?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: