Вака Американец на течен македонски ја пее „Јовано Јованке“


Музичкото шоу Ѕвездите на Гранд им помогна на многу таленти да станат вистински ѕвезди и да се популарни и денес. Истото ова шоу благодарение на жирито ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пејачката на моментално најслушната песна „Ресет“, Тијана Дапчевиќ е актуелна во медиумите во соседните држави. Неодамна таа беше дел од жирито на Ѕвездите на ...
| | веќе видена | слични

Рон Холси и Тијана Дапчевиќ со акустична ритам поддршка ја изведуваат познатата „Јовано, Јованке“. Други зборови за најава не се потребни. Останатото го имате ...
| | веќе видена | слични

Останато

Од почетокот на кризата со коронавирусот, на секој јавен настап повторувам една работа – вирусот ќе го победиме со многу дисциплина и безусловно почитување на ...
сите 524 | | | веќе видена

Од вкупно дијагностицираните нови 35 случаи на Ковид-19, според денеска објавените податоци, 22 се од Скопје. Како што информира Институтот за јавно здравје, ...
сите 504 | | | веќе видена

Дополнителните 14 дена вонредна состојба се доволни за лидерите на партиите да постигнат консензус околу одржувањето на парламентарните избори. Да седнат и да ...
сите 376 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден епидемиолозите бележат повеќе од двојно зголемување на бројот на заболени од Ковид-19 за разика од претходниот кога беа регистрирани ...
сите 271 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 93 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 170 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вака Американец на течен македонски ја пее „Јовано Јованке“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: