Велес Прес

Овен Не започнувајте ништо ново во било кој аспект од вашето живеење. Најдобро би било да се посветите исклучиво на неопходните дневни обврски и да се одморите. Посветете му повеќе внимание на вашиот партнер, направете нешто барем тој да не ја почувствува вашата безволност. Бик Скоро цел ден ќе го поминете во пријатни дружења со пријателите и вашите блиски. Освен тоа што ќе се забавувате во некои необврзувачки разговори би можеле да слушнете и некои информации кои добро ќе ви дојдат за во иднина. Ви претстои прекрасно изненадување кое ќе ви донесе голема среќа. Близнаци Што повеќе луѓе и средби тоа подобро. Комуникативноста денеска е на прв план па ќе настојувате да ја спроведете на дело. Посетете ги вашите стари пријатели, а можете малку и да озборувате, но внимавајте без некому да наштетите. Тоа одлично ќе ве опушти. Рак Денот ќе ви донесе доста возбудувања и настани со кои ќе ја зголемите напнатоста. Повеќе ќе се движите отколку што ќе ги решавате проблемите, но сепак од тоа ќе извлечете некаква ...
сите 15 | | | веќе видена

Шнауцер по име Кејси му покажа на светот колку силна може да биде љубовта на едно куче кон неговиот сопственик. Тој својата сопственичка Ребека не ја видел цели две години, затоа што таа тоа време го поминала во Европа. Кога конечно повторно се сретнале, малечкото кученце толку емотивно реагирало што никој на светот не остана рамнодушен. Кучето, имено, од среќа што повторно ја гледа Ребека – се онесвестило од среќа. Целата средба е забележана во ова неверојатно видео кое не смеете да го пропуштите. Ребека во описот навела дека Кејси по средбата го однела на ветеринар и дека кучето е потполно здраво како и дека несвестицата била последица од голема возбуда и љубов. Погледнете го сето тоа во горното видео
сите 2 | | | веќе видена

Дарко Лазиќ подготвил скапо изненадување за својата сопруга Ана Севиќ. Дарко Лазиќ продолжува да ги инвенстира своите пари, а овојпат купи стан во Белград, кој ќе биде на име на неговата сопруга. По неколку месеци барање, Дарко се одлучил да купи стан во Нов Белград, чија цена е окол 60.000 или 70.000евра. За потесување двојката има стан на Кошутњак кој исто така е на име на Ана Севиќ.
сите 10 | | | веќе видена

Македонската пејачка Сања Цинцева Барби може да се пофали со одличен успех на нејзината песна „Ја могу се“. Често имате прилика да ја видите и на српските телевизии, па бројот на фанови постојано се зголемува. Покрај глас, македонската пејачка има и стас. Од големите гради на Сања ќе ви се сврти во умот, а очите ќе треба убаво да ги отворите за да може убаво да ги видите. Оваа слика ја објави на својот Инстаграм профил и ја разбуди фантазијата на мажите.
сите 6 | | | веќе видена

Македонската опера и балет соопшти дека билетите за премиерата на мјузиклот „Тајно моја“ во чест на Тоше Проески закажана за 10 март се продадени. Од МОБ информираат дека во тек се завршните подготовки за реализација на мјузиклот. Заради големиот интерес на публиката, закажана е уште една изведба на мјузиклот и тоа на 21 март за која билетите веќе се пуштени во продажба на билетарницата на МОБ, во Југотон ГТЦ 1спрат, во сите продавници на Нептун низ Македонија и on line mob.com.mk и karti.com.mk. Во мјузиклот на сцената на МОБ ќе учествува целиот ансамбл, оркестарот, хорот и балетот при МОБ, детскиот хор „Фалесто“. Дел од актерската екипа се Игор Џамбазов и Весна Петрушевска. Либретист е нашиот текстописец и драматург Огнен Неделковски, а автори на новите аранжмани на песните на Тоше се композиторите Кокан Димушевски и Сони Петровски. Проектот е дел од Годишната програма на Министерството за култура. Кореограф на мјузиклот е Олга Панго, сценограф Марија Ветероска, а костимограф Марија Пупучевска. Мјузиклот ...
сите 13 | | | веќе видена

Најголемиот српски тенисер Новак Ѓоковиќ ќе стане татко по вторпат. Јелна е во вториот месец од бременоста, а до породувањето ќе престојува во Монте Карло, пишуваат српските медиуми. -Кога дозна дека повторно ќе стане татко, Новак беше надвор од контрола. Веста најпрвин ја сподели со родителите додека сите заедно беа на Копаоник, открива близок извор до тенисерот. Инаку, за бременоста на Јелена се грижи цел тим лекари, а породувањето ќе се изврши во истата болница каде го роди синот Стефан. Извпр: vistina.mk
сите 35 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Единствената опасност која ви се заканува за овој ден е брзоплетост и површност. Никаде не ве фаќа место. Токму сега ќе се двоумите дали да прифатите некоја друга работа или да одбиете. Најважно од сѐ е да се обидете да ги разберете и другите, нивните постапки и желби. Токму за ова ќе ви помогне еден искрен разговор на пошироки теми во друштво на искрена личност. Бик (21.04 – 21.05) Сега е момент нешто да научите но истото и да го практикувате. Доколку наидете на проблеми немојте да ја комплицирате ситуацијата. Бидете конкретни и кратки. Некоја личност постојано ќе се обидува да ја уништи вашата врска. Здравјето е добро. Близнаци (22.05 – 22.06) Во постапките на работа немојте да се трудите да ги наметнувате вашите идеи и онака ќе најдат примена. Доколку одите тврдоглаво нема да поминете само со пристојни предупредувања. За слободните Близнаци постои голема шанса да ја најдат личноста од соништата. Бидете средени, шармантни и привлечни. Рак (22.06 – 22.07) Сега ќе бидете во фаза на ...
сите 14 | | | веќе видена

Тодор Дичев, поранешниот бугарски амбасадор во Јапонија, рече дека новиот претседател на САД, Доналд Трамп е Соп по потекло, а половина српски, полу-бугарски, но дека неговите предци родум од Стара Планина! За оваа шокантно откритие Дичев, рече тој, дојде после детално истражување Трамп за потеклото. Тоа, наводно, покажало дека неговите корени датираат од околните село Трн, на српско-бугарската граница. Како што соопшти порталот “Обелоденувања”, повикувајќи се на пишувањето на магазинот “Викенд”, бугарскиот дипломат, не постои сомнеж дека по неговото долго месечно истражување и потврди дека е од оваа област. Дичев вели – Се надевам дека во рамките на неговата прва турнеја во Европа посети Бугарија и Трн, каде што неговите корени. Јас сум изненаден дека не е приказна за семејството од близина на Трн – рече Дичев, кој со месеци истражува корените на Трамп Соп. Тој, сепак, не открива никакви други детали за тоа како е можно дека новиот шеф на Белата куќа поттикнува на српско-бугарската граница. Шопски племиња, ...
сите 2 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Чуствувате негативна енргија во вас. Постојат начини со кои ќе се ослободите на пример: спорт, внесување во работата или пак целосно предавање на љубовта. Семејните средби ќе ви ги вратат детските сеќавања што биле длабоко закопани. Не се срамете да побарате помош од најблиските за овие проблеми. Бик (21.04 – 21.05) На работното место сѐ оди како што сте замислиле. Бидете посериозни и ќе успеете да ги реализирате плановите. Однесувањето на партнерот ќе ве поттикне на вербални пресметки. Обидете се да сфатите дека не можете да се грижите за сѐ. Близнаци (22.05 – 22.06) Ќе се соочите со обврски со кои досега не сте се сретнале, што ќе ве натера да размислите дали сте подготвени за нови предизвици и промени. Подгответе се на помали задоцнувања или застои во сообраќајот. На работен план некој ќе сака да ви ја украде вашата самостојност со тоа што ќе морате да се борите да ја задржите вашата положба. Рак (22.06 – 22.07) Околностите се погодни за зближување со лице што ве привлекува на ...
сите 20 | | | веќе видена

Метежот од комбиња и камиони им пречи на граѓаните кои живеат или минуваат на плоштад Којник. Тие велат дека низ плоштадот е тешко да се мине наутро кога децата брзаат да стигнат на училиште а возрасните до работното место. Временски станува збор за еден час поточно помеѓу 7 и 8 часот. Токму тогаш доаѓале и комбињата или камионите кои вршеле дотур на производи во продавниците и пиљарите на Којник. Веднаш до оградата на оградениот дел од плоштадот има тезги, кои се составен дел од некаков мини пазар на плоштадот, а на другите места постојано се паркираат автомобили. И едните и другите одземаат дел од коловозот на сообраќајницата и кога дополнително ќе стигнат комбиња или камиони тогаш е невозможно да се направи разминување, рече граѓанин од Којник. Јас сум заглавил и затоа што не сум можел да чекам едвај некако успеав да се извлечам од ситуацијата во која се најдов па за да не задоцнам на работа барав алтернатива со возење по стрмните околни сокаци за да стигнам во новиот дел на градот, рече граѓанин од ...
| | веќе видена

Позицијата на САД кон Македонија не е променета, соопшти американскиот Стејт департмент во врска со изјавите на американскиот конгресмен Дејна Рорабакер дека Македонија треба да се подели меѓу соседите. – САД гo признаваат и подржуваат суверенитетот и територијалниот интегритет на Република Македонија. Оваа позиција не е променета, изјавил претставник на американскиот Стејт департмент за Гласот на Америка на албански јазик. Македонското МНР преку Амбасадата во Вашингтон вчера побара став од Стејт департментот за изјавите на Рорабакер дадени во интервју за телевизискиот канал „Визион Плус“ од Тирана. Рорабакер во интервјуто меѓу другото вели дека „создавањето на Македонија е пропаднат проект и оти сега биле созадени сите околности да се подели меѓу соседните држави, вклучувајќи ги и Косово и Албанија“.
сите 18 | | | веќе видена

Чешањето на кожата после бричење е сосема нормално, а најчести причини за тоа се иритација од самото бричење или од производите што ги користите. За среќа, станува збор за појава која лесно може да се спречи. Имено, високото ниво на алкохол во гелот или кремата за бричење можат да ја исушат кожата, да предизвикаат чешање, чувство на затегнување или црвенило. Затоа, најдобро е да одберете производи кои содржат многу мало количество на алкохол или воопшто го немаат. Исто така, барајте производи кои содржат состојки како алое вера, природни масла, витамин Е и глицерин. Long Woman Legs isolated on white. Depilation Се разбира, секоја кожа е различна, па така она што предизвикува реакција кај една личност, не мора да биде причина за реакција кај друга личност. Затоа обратете внимание на овие совети доколку сакате да го намалите чешањето после бричење на кожата: 1.Заменете ја жешката вода со топла Жешката вода ја суши кожата, па затоа колку и да обожавате туширање со жешка вода, ќе морате да ја замените со топла. ...
| | веќе видена

Постојат неколку теории за бемките. Некои луѓе велат дека носат несреќа, а други пак веруваат дека тие носат среќа и богатство. Секоја бемка се верува дека носи скриена порака за нашиот живот. Според некои истражувања, бемките на овие делови од телото се знак за богатство и просперитет: 1.Над усните Луѓето што имаат бемка над устата се благословени. Тие знаат како да уживаат во нивното богатство и успех пред да дојде нивното време. Тие се малку тврдоглави по природа и поради тоа нивниот пат кон успехот е брз. 2.На носот Луѓето кои имаат бемка на страната на носот со сигурност ќе бидат богати. Но успехот и богатството кај нив доаѓаат после брак или во 30тите години од животот. 3. На десниот образ Потемните бемки на десниот образ значат богатство после брак. 4.Во областа помеѓу веѓите („трето око“) Ако имате бемка во оваа област, тогаш вас ви е пишано да бидете богати и да имате убав живот. Секогаш ќе имате повеќе пари отколку што ви се потребни. 5.На половината Бемка на левата или десната страна од половината ...
сите 2 | | | веќе видена

Откако неодамна еден трговски центар во Истамбул ги отвори вратите за кучиња скитници, од Турција ни доаѓа уште едно прекрасно видео. Имено, на видеото се гледа како кучето лежи премрзнато, а еден човек направи нешто што многумина не би ни помислиле. Тој не само што го нахрани кучето, туку и го покри со јакната. ” Да не му ја дадев јакната, ќе ме гризеше совеста. Додека сме ние дома на топло, животните надвор се смрзнуваат. Ова е најмалку што можев да направам”, изјавил човекот. Погледнете го сето тоа во горното видео
сите 5 | | | веќе видена

На официјалниот Фејсбук профил на македосната ракометна ѕвезда Кире Лазаров, осамна фотографија која превизвика лавина од коментари и позитивни реакции. Имено, македонските ракометари кои настапуваат во Барселона ја искористија уникатната можност да го овековечат моментот со неповторливиот фудбалер Роналдињо. Па така и Кире Лазаров направи момент за паметење преку заедничката фотографија со фудбалерот кој со својата магија го освои светот. Како што е познато Роналдињо од деновиве е амбасадор на Барселона и со тоа се врати во клубот по ставањето крај на својата блескава кариера. Ретко кој пропушти да искоментира дека оваа фотографија не се прави секој ден, посебно поради двајцата мајстори на својот занает.
| | веќе видена

Грижата за сопственото здравје е нешто што би требало да нè следи уште од најмали нозе. Тогаш се создаваат здравите навики кои во иднина ќе ни овозможат лесно да балансираме со сите предизвици. FitUP денес е на првиот тренинг со 17-годишната Ања Ветерова и фитнес тренерот Бојан Тодороски , подготвени да научиме како правилно да започнеме со тренинг. Најголемата страст на Ања е музиката, но свесна дека здравјето и добриот физички изглед се многу важни, потребата од физичка активност често ја надокнадува со фитнес, играње тенис и прошетки во природа. „Од кога знам за себе сакам да пеам, да свирам или само да слушам музика. Едноставно не можам без неа. Периодов работам на нови песни, а паралелно ги имам и обврските кон училиштето, но наоѓам време за тренинг и за некоја добра прошетка во парк, на кеј или, пак, на Водно за време на викендите. Сè уште не се соочила со некој претежок предизвик, но најголемата мотивација ја наоѓа во љубовта кон она што го прави и целите кои си ги има поставено. „Што е мое ќе си ...
сите 4 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Чувствувате внатрешен немир и имате пориви кои немаат конкретен вектор на исполување. Денес ќе ви биде тешко да се организирате и да имате редослед на активностите. Постојано нешто размислувате и барате, надевајќи се дека ќе испадне нешто добро. Не се грижете премногу – немирот е во вас, не е во надворешниот свет. Бик (21.04 – 21.05) Сакате да избегате од секојдневните активности. Не можете да се концентрирате на постоечките обврски. Опуштете се и внесете некакви промени во ритамот на функционирање. можеби ќе се изненадите од тоа како ќе се развива денот. Веќе во попладневните часови ќе можете да уживате во средбата со една ваша драга личност. Близнаци (22.05 – 22.06) На љубовно поле вашата страст ќе биде повеќе од забележителна, па затоа дозволете си поголема слобода, забава и контакти со луѓе немојте да го гушите во себе, ова е единственото добро кое го поседувате овој период. Рак (22.06 – 22.07) Обземени сте од вашите мисли. Примарниот фокус е на односите со луѓето и практичните ...
сите 11 | | | веќе видена

„Си замина, 17 години бевме најдобри другари“, со оваа реченица нашиот познат актер Тони Михајловски на Фејсбук ја соопшти тажната вест за загубата на неговата најверна пријателка и член во семејството. „Патувај мирно Кеки “ – напиша Тони објавувајќи фотографии од неговата долгогодишна пријателка и миленичка. Имено, како што напиша Тони, Клеа цели 17 години беше заедно него, а слебениците сочувствуваа со неговата загуба и посакаа секое милениче да доживее возраст колку Кеки. Убавите сеќавања никогаш не бледнеат, а веруваме дека Тони ги има многу такви кои постојано ќе го потсетуваат на крзнената душичка.
сите 4 | | | веќе видена

next