Велес Прес

Овен (21.03 – 20.04) Вашиот љубовен живот и социјалните контакти можат да бидат нарушени поради вашиот неуспех да комуницирате. Може да се чувствувате исцрпено и нерасположени да гледате било кого. Како и да е, ви се советува да прифатите да излезете заедно со саканата личност. Бик (21.04 – 21.05) Мала доза на самоувреност е позитивна, но водете сметка да не претерате со егоцентризмот, бидејќи никој во околината нема да може тоа да го трпи. Партнерот ќе ви замери ако не се сетите на некој важен заеднички датум. Очекува соодветно внимание од ваша страна. Близнаци (22.05 – 22.06) Денеска ќе бидете на граница со нервите поради неуспех на некој ваш бизнис. Не дозволувајте нервозата да се прелее во вашето семејство! Би било подобро да се запрашате себеси што имате направено погрешно за вашите бизнис партнери. Рак (22.06 – 22.07) Во добро расположение сте и затоа и ви оди работата. Со полна пареа работите за да го остварите саканото. Уживајте во вниманието кое го добивате, а исто така бидете отворени и за ...
сите 65 | | | веќе видена

Панчо и Андреј од ДНК покрај по песните и одличната атмосфера што ја прават на настапите, познати се и по шегите што знаат да ги кажат за себе на сметка на својата висина. Но верувале или не, Владимир Блажев односно Панчо во средношколските денови тренирал кошарка. Тој се потсети на една стара фотографија оф 1997 година каде позира во дрес. Секогаш шеговитиот Панчо одлучи преку социјалните мрежи да ги предизвика врвните македонски спортисти како Перо Антиќ, Владо Илиевски, Дамјан и Војдан Стојановски и да им понуди засилување во МЗТ. Спиете ли мирно?, ги запраша тој нашите спортски асови уште еднаш посочувајќи на неговата висина Vs. неговата спортска определба од младоста – кошарката.
сите 6 | | | веќе видена

Оргазмот е значаен дел од сексуалниот живот и сите посакуваат „големото О“ да биде кулминација на секој сексуален однос. Машките во тој поглед се поголеми среќници и не се соочуваат со проблеми на патот кон врвното задоволство. Од друга страна, жените поретко го доживуваат ова ослободување на сексуалната енергија кое резултира со незаборавно експлозивно уживање. Можеби токму поради тоа што се случува поретко, женскиот оргазам е помистериозен и привлекува повеќе внимание. За да доживеете силен оргазам кој ќе го растрепери целото ваше тело од глава до петици, потребно е целосно да се опуштите, да се забавувате и да уживате со вашиот партнер како никогаш досега. Еве и неколку совети кои ќе ви помогнат да ја загреете атмосферата во спалната до максимум. Пронајдете ја позата што најмногу ви одговара Сигурно веќе знаете дека позата има големо значење на патот кон достигнувањето на оргазам. Но, тоа не значи да земете Кама Сутра и да ги практикувате сите пози. Поврзете се со вашето тело и концентрирајте се на она ...
сите 13 | | | веќе видена

Заврши десет месечната авантура на Лино Червар како селектор на македонската репрезентација. Вториот хрватски стручњак на нашата клупа ќе остане запаметен по иновацијата на системот седум против шест, кој го усоврши и го примени на Светското првенство во Франција, каде Македонија ја мина групата во Мец, но загуби во осминафиналето во Албервил од Норвешка. РФМ има сериозен проблем, бидејќи падна во вода проектот за четиригодишен циклус со Лино Червар, заклучно со Олимписките игри во Токио во 2020 година и сега брзо треба да се направи преориентација на плановите. Ургентен е изборот на селектор и веројатно профилот пак ќе биде стручњак кој ќе работи на подолг период и кој ќе ја доврши започнатата смена на генерации и најавеното подмалдување. Федерацијата до овој момент не преговараше со ниту еден стручњак, иако евидентно е дека таа опција постоеше по разговорите кои Червар континуирано ги водеше со хрватската федерација и Зоран Гобац. Се наметнуваат две опции од домашната Суперлига како можни наследници на ...
сите 73 | | | веќе видена

Кога се заљубени, мажите се спремни да направат многу будалштини и да се однесуваат на таков начин што може да им донесе само штета. Но, и од овој аспект не се сите исти. Каква глупост ќе направи тој, многу зависи и од неговиот хороскопски знак… Овен Тој ќе има многу планови и идеи за вашиот состанок и ќе сака да се покаже во полн сјај, ќе ве покани на авантуристички состанок уште веднаш по првата средба, ќе сака да му бидете придружничка за венчавката на неговата сестра, ќе ви ги кажува своите планови за летување (уште во декември), а ќе ја планира однапред и новогодишната вечер (уште во август). Не плашете се од неговиот ентузијазам, но почекајте да видите дали тој ќе остане таков и после неколку состаноци. Бик Тој е љубоморен на вашето претходно момче. Во поширока смисла, љубоморен е на вашето минато, на сѐ во што сте уживале без него, а особено на момчињата. Можеби ќе ви изгледа малку непријатно и чудно кога уште на самиот почеток ќе покаже посесивност и љубомора, но не треба уште веднаш да се откажете. ...
сите 43 | | | веќе видена

Францускиот информативен портал „20 минути“ (20 minutes) смета дека годинава Македонија има шанси да го постигне својот најдобар резултат досега, а не ја исклучува можноста и за победа. Имено, „20 минути“ пишува дека „Dance Alone“ е една од најсовремените денс хитови на годинешното издание на „Евровизија“ , а доколку сето тоа е спакувано и со добар сценски настап, дефинитивно би се пласирале меѓу најдобрите 10 во финалето. Ова не е единствената позитивна критика за нашата претставничка Јана и темата „Dance Alone“ . Речиси веднаш после премиерата во петокот , под видеото објавено на официјалниот евровизиски канал на Јутјуб пристигнаа бројни коментари од евровизиски фанови од целиот свет, вклучувајќи ги и честитките од нашите јужни соседи, што е навистина позитивно изненадување.
сите 24 | | | веќе видена

Сексот нема за сите најважна улога во врската, но и во животот воопшто, но би се зачудиле кога би знаеле за колку жени тој е всушност навистина исклучително важен. Сексот влијае на нашето здравје, на нашите активности, и на самиот крај – токму поради него подобро се чувствуваме во сопствената кожа. Претпоставуваме дека секоја девојка, помалку или повеќе е свесна за своите сексуални “умешности”. Па девојки, проверете, можеби тука ќе се пронајдете и себе си! Пријателките секогаш бараат совет од вас Ако на твоите пријателки им е потребна идеја за подигање на атмосферата во спалната соба, се знае кој ќе биде повикан – вие! Главно, најискусните во друштвото испробале многу пикантни нешта, па токму затоа пријателките се навикнати токму од овие дами да го добиваат и најдобриот совет! Секси долна облека Точно е дека сите ние ја сакаме чипкастата и свилената долна облека, но вашата колекција е далеку побогата од тоа. Не само што вашиот партнер не ве гледа толку често во истите парчиња долна облека, туку за вас не се ...
сите 15 | | | веќе видена

Легендарната пејачка на изворни народни песни и доајен на македонската народна музика, Вања Лазарова почина денес, 12 март 2017 година во Скопје на 86 годишна возраст. „Со маки сум се родила“, „Параходот замина“, „Легнала Ѓурѓа на рамно гумно“, се само дел од стотината македонски изворни народни песни што ги испеа Лазараова, чиј впечатлив глас е дел од македонското музичко наследство. Најголем дел од песните се снимени во продукцијата на МРТ. Бања е родена на 27 април, 1930 во кратовско Страцин, има работено во Операта при МНТ, а беше член и на Државниот ансамбл на народни игри и песни „Танец“ со кои настапи на голем број концерти низ светот. Пеела во „Ројал Алберт хол“ во Лондон пред британската кралица Елизабета Втора и премиерот Винстон Черчил. Таа е прва македонска пејачка која има снимено плочи за најголемите издавачки куќи „Полиграм“ и „Филипс“. Особен придонес има во соработката со групата „Анастасија“ за музиката за филмот „Пред дождот“, кој во 1994 освои „Златен лав“ во Венеција. Режисерот Милчо ...
сите 87 | | | веќе видена

Фризер од Рафах во неговиот фризерски салон “нов изглед” во појасот Газа, своите клиенти ги шиша на навистина извонреден начин со голем пламен … Палестинскиот фризер Рамазан Едван, главниот фризер своите клиенти ги мачка со посебна хемикалија, кој се нарекува заштитна обвивка, но одбива да се открие тајната за која хемикалија се работи. Луѓето се многу среќни и инспирирани од мојот начин на правење фризура. Така да станаа многу љубопитни да поминат низ ово “огнено” искуство. Бидејќи повеќето од нив велат дека не се плашат од овакви фризерски третмани. Луѓето тука ги сакаат авантурите, вели Рамазан Едван кои своите клиенти ги шиша можеме да кажеме со”фрлач на огин” “Идејата за огнено шишање ја добив пред неколку години. Порано со помош на пламен ги спалував длакичките од ушите и образите. Со текот на времето, ние се усавршивме и сега почнавме се почесто да шишаме на тој начин.” вели Едван. Едван кажува дека се повеќе и повеќе клиенти се одлучуваат за ватрено шишање, која има многу повеќе предност во однос на ...
сите 3 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Имате јасна цел кон која се стремите. Не сакате да се оптоварувате со непотребни работи. Доколку сте во врска некој од земјените знаци нема да погрешите доколку сметате дека треба да ја зацврстите врската. Пијте повеќе течности. Бик (21.04 – 21.05) Бик Не сакате да се чувствувате лошо поради вина на некој друг. Имате намера да се споите со некој и во тоа се повеќе успевате. Не оставате впечаток на тешка личност, туку луѓето се чувствуваат пријатно во комуникацијата со вас. Близнаци (22.05 – 22.06) Не се обидувајте да донесете одлука самостојно , потрудете се да бидете колегијални. Премногу сте озбилни во односите на љубовен план. Носите одлуки во последен момент но тие може да бидат погубни за вас Рак (22.06 – 22.07) Одлично забележувате ситници и никој не може да ја оспори вашата работа која може да ве постави на самиот врв по резултати. Сакате опасни игри со заведување и уживате во тоа во некоја мера. Бидете внимателни кога е вашиот избор во прашање. Лав (23.07 – 22.08) Работите со ...
сите 31 | | | веќе видена

Маса Терзиќ, поранешната девојка на синот на Цеца, Жељко Ражнатовиќ на својот профил на Инстаграм објави фотографии на која во главно не е средена. Сепак, таа одлучи на своите следбеници да се покаже како изгледа тоа кога е без грам шминка. Маса објави фотографија после тренингот, на која беше испотена и со неуредна коса. Бившата на Вељко нема проблем во јавноста да се презентира во природно изданије.
сите 4 | | | веќе видена

Атктивните модели, сестрите Љупка и Маричка од Неготино поради својата специфична убавина и ангажманите во Обединетите Арапски Емирати, преку медиумите стана препознатливи и кај нас. Извесен период паузираа од работата и му се вратија на родното Неготино, но сега повторно преку социјалните мрежи праќаат жешки поздрави во провокативно издание, додека позираат во бесно Ферари. Очигледно на егзотичните моми тиквешанки печалбата им оди како песна, а кога има со што да се пофалт тоа изгледа вака:
сите 2 | | | веќе видена

Мајка на Ира Сексана, која кивнува 8.000 пати на ден, моли за помош. Лекарите се обидуваат да откријат зошто толку многу кивнува. Овој случај ги запрашува лекарите кои дојдоа до заклучок на дека не се работи за типични болести, како што се настинка и алергии. Ира запира со кивањето само кога спие, но кога таа се разбуди, кивањето започнува. Затоа, не може да оди во училиште. Мајката Прива ја водеше до различни специјалисти, но никој не беше во можност да дознае што е проблемот. “Таа се разбуди пред три недели и почна со кивањето. И не запира. Се започна полека, а потоа таа киваше повеќе и повеќе. Лекарите велат дека можно е дека мозокот испраќа погрешни сигнали, но никој не е сигурен. Тоа е тестирана на сите алергии, но ништо не помага “, вели нејзината мајка. Мајката ја одведе и на хипнотерапевт и за време на терапијата таа не е киваше, но штом таа се разбуди, таа продолжи со кивањето. Тоа е многу фрустрирачки што не може да оди на училиште. Таа се обиде да се врати, но не и успеа. Кивањето и го зароби ...
сите 4 | | | веќе видена

Дали некогаш сте се прашувале како луѓето во вселената одржуваат хигиена. Дали некогаш сте се прашувале како луѓето во вселената одржуваат хигиена и ги перат своите работи? Ние не мислам на вонземјаните, него на научниците кои престојуваат во вселената и истражуваат. Научникот ја навлажнил својата крпа, и почнал да ја цеди. Неколку секунди подоцна, се случи нешто фантастично. Сето тоа погледнете го во горното видео:
сите 2 | | | веќе видена

Најновата студија покажа дека повеќето жени ги привлекуваат мажи кои се нарцисоидни, себични и психопати. Колку и да звучи бизарно, нажалост истражувањето покажа дека девојките ги сакаат “лошите” момци повеќе од добрите. Една студија објавена во списанието “Evolution and Human Behavior,” оди толку далеку што им кажува на мажите да бидат прилично намрштени, наместо насмеани. Други истражувања сепак покажа дека жените обично ги привлекува машки пот, или сексуално возбудени од и им предизвикува брзо чукање на срцето и зголемување на нивото на стрес хормони. Што мислиш – дали овие резултати имаат врска со реалниот живот?
сите 29 | | | веќе видена

Американскиот режисер Џејмс Камерон изјави дека продолжението на научно-фантастичниот филмски хит „Аватар“ нема да биде спремен за наредната година. -Нема да се случи во 2018 година, вели Џејмс. Камерон симултано работи на уште четири продолженија, иако „Аватар 2“ беше најавен за наредната година. Филмската компанија „20 Century Fox“ претходно ја најави за 21.декември 2018 година премиерата во киносалите. Тоа значи дека ќе помине една деценија, откако Камерон го претстави „Аватар“.
сите 4 | | | веќе видена

Сега скоро, поточно денес на својата фан страна преку статус Јелена Карлеуша напиша Hey Azis , I love you♥‬. Дали ова значи дека го почитува како личност или навистина објави дека го љуби, се е само шоу на овие две контраверзни личности, или вие имате друго мислење. Статусот е испод:
сите 25 | | | веќе видена

Овен (21.03 – 20.04) Не се откажувате од својата цел веќе подолго време. Имате јасен фокус за тоа што го сакате.Не се занимавате многу со емоциите во последно време па затоа не се ни очекува некое поголемо изненадување на овој план, особено ако сте во врска со Јарец. Проверете ја крвната слика. Бик (21.04 – 21.05) Не се оптоварувајте со непотребни приказни овој пат бидејќи можете да добиете нешто повеќе за себе кога е во прашање работата. Вашето внимание е насочено кон одредена личност веќе некое време, и не се грижите за коментарите од околината туку си терате по свое. Проблеми со тироидната жлезда. Близнаци (22.05 – 22.06) Доколку сте размислувале за проширување на работата не заборавајте дека одредени работи се комплицираат и дека е потребна доза на трпение. Не се обидувајте да ги прикриете чувствата кон одредана личност бидејќи нема да успеете во тоа. Ви следи пријатно изненадување. Рак (22.06 – 22.07) Доколку ви се отвори поле странство, прилагодете се на време. Доколку се борите за љубовта на еден ...
сите 30 | | | веќе видена

Тимот лани шо работеше со бугарката Поли, а претходно со Кончита сега стои зад Јана. Мтв се потрудиле годинава Конечно нешто добро од Македонија,нешто во светски размери…..очекуваме финале Погледнете ја песната во горното видео:
сите 57 | | | веќе видена

next