Како подолго да издржите во кревет и акцијата да трае цела ноќ?

2 копии

По водењето љубов жените често се чувствителни, нервозни, а некои и благо депресивни. Сето ова секогаш се припишувало на нејзиниот пол, но новото истражување ...
| | веќе видена | слични

Иако поголемиот број на татковци се обидуваат да бидат од помош, сепак раѓањето на првото дете претставува голема промена и за нив. Според едно неодамнешно ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Од почетокот на кризата со коронавирусот, на секој јавен настап повторувам една работа – вирусот ќе го победиме со многу дисциплина и безусловно почитување на ...
сите 524 | | | веќе видена

Отворивме по пропис, растојание метар и пол од маса, со дезинфекциски средства, без задржување на шанк, носење заштита. Буквално презедовме и правиме сè како ...
сите 252 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 93 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 170 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 80 | | | веќе видена

Подгорица, 29. мај 2020 (Inpress) – Националното координативно тело на Црна Гора, синоќа по предлог на Институтот за јавно здравје одлучи дека од 1-ви јуни ќе ...
сите 169 | | | веќе видена

По убиството на Афроамериканецот Флојд за време на неодамнешната интервенција на полицијата во Минеаполис, цела Америка се крена на нозе.Покрај првичните ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како подолго да издржите во кревет и акцијата да трае цела ноќ?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: