Во наредните три години расипничката власт планира брутална кражба на државата и полнење на џебовите на криминалната врхушка преку задолжувања кои ќе ги ...
сите 64 | | | веќе видена

Натпреварувачите во шоуто од хуманитарен карактер вечерва имаат задача да му се претстават на жирито како учесници од Евровизија. Драгана Миќаловиќи имаше ...
сите 17 | | | веќе видена

Пејачката често игра на картата на провокација, па сега ги воодушеви фановите со ново селфи. Сандра Африка одлучи на своите фанови пред спиење да им посака ...
сите 8 | | | веќе видена

Претседателот на Зимбабве, Роберт Мугабе не поднесе оставка за време на своето обраќање вечерва на државната телевизија, а многумина тоа го очекуваа. Тоа значи ...
сите 232 | | | веќе видена

Откако стана мајка, Сека Алексиќ се подреди според едногодишниот син Јаков. Пејачката вели дека ужива во родителството, но и дека би сакала што побрзо на ...
сите 5 | | | веќе видена

Популарниот грчки црковен сајт ромфеа.гр под наслов „Шизматската Македонска црква е подготвена да ја признае Бугарската патријаршија како своја Мајка-црква“, ...
сите 65 | | | веќе видена

Иако најновите генерации ја паметат како врвна пејачка која го негува дамскиот стил на облекување, Нада Топчагиќ често умее да каже дека во младоста жарела и ...
сите 4 | | | веќе видена

Се намалува обемот на работа на градежните фирми, работниците се плашат дека ќе останат без работа. Најновите финансиски извештаи на некои од најголемите ...
сите 25 | | | веќе видена

– Ракометарите на Вардар со сигурна игра во текот на сите 60 минути ја обезбедија седмата победа во групата и го совладаа германскиот првак Рајн Некар Ловен со ...
сите 281 | | | веќе видена

На 20 ноември британската кралица Елизабета Втора и нејзиниот сопруг принцот Филип се подготвуваат да ја одбележат платинестата годишнина од нивната свадба. Од ...
сите 21 | | | веќе видена

Бугарската православна црква треба да ја искористи историската шанса и да стане мајка црква на Македонската православна црква, коментираат дел од аналитичарите ...
сите 65 | | | веќе видена

next