Новиот закон за енергетика ќе помогне да се зголеми бројот на вработувања на професинонален кадар во енерегетскиот сектор, изјави првиот човек на ЕВН ...
сите 64 | | | веќе видена

Србија и Македонија се пријателски земји кои треба и понатаму да ја унапредуваат билатералната и регионалната соработка, особено во областа на сообраќајот, ...
сите 2 | | | веќе видена

Генералното собрание на ОН задутре ќе одржи итна седница по барање на арапските и муслиманските земји поради одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп ...
сите 155 | | | веќе видена

Едно лице е приведено во инцидент што се случил на граничниот премин Табановце за време на протестот на ВМРО-ДПМНЕ. Портпаролот на МВР Тони Јаневски за МИА ...
сите 111 | | | веќе видена

Светлана Цеца Ражнатовиќ денеска ја слави семејната слава Свети Никола, по српски традиционални обичаи, во друштво на пријателите и семејството. Пејачката ...
сите 26 | | | веќе видена

Ријана официјално е именувана како една од највлијателните ѕвезди во модата, бидејќи нејзините обожаватели купуваат тоалети што таа ги рекламира. Пејачката ги ...
сите 3 | | | веќе видена

Прилепскиот градоначалник Илија Јованоски им ги врачи наградите на учениците, кои имаа најдобри раскази на конкурсот што за сите основни училишта го распиша ...
сите 2 | | | веќе видена

Автобус со странски туристи се преврте денеска на автопатот кој води кон остатоците од градба на Маите во источниот дел од Мексико, при што загинаа најмалку 12 ...
сите 93 | | | веќе видена

Вообичаено на крајот на календарската година спортските клубови и федерациите ги сумираат постигнатите резултати, а со тоа ги промовираат и најдобрите ...
сите 66 | | | веќе видена

next