Колата што Пожарната бригада уште ја вади од Вардар е на актерката Весна Петрушевска. Петрушевска за САКАМДАКАЖАМ.МК вели дека не знае како се нашло нејзиното ...
сите 26 | | | веќе видена

Политичките партии во Македонија ја користат религијата како адут за време на изборите, покажува истражувањето на ИПИС, Конрад Аденауер и Религија.мк.. На ...
сите 4 | | | веќе видена

Кумановецот П.Ј. (61) доби кривична пријава откако со бензил ги полеал и запалил влезните врати од куќата на соседот и неговото возило. Тој, како што соопшти ...
сите 7 | | | веќе видена

Поранешни функционери, инженери, засегнати граѓани ги образложија студиозно своите идеи и предлози како да се намали загадувањето во главниот град. Дел од ...
сите 65 | | | веќе видена

Вељко Ражнатовиќ, синот на Светлана Цеца Ражнатовиќ многу пати покажа дека го наследил талентот од мајка си и дека пеењето и нему добро му оди. Кога тој ќе го ...
сите 35 | | | веќе видена

Полицијата поднесе кривична пријава против битолчанката која со туѓа картичка која претходно ја нашла си плаќала сопствени сметки за струја. Д.К. (38) од ...
сите 282 | | | веќе видена

Француски компании се заинтересирани за инвестиции и за работа на проекти во железничкиот сектор во Македонија, но и во останатите најавени инфраструктурни ...
сите 6 | | | веќе видена

next