Економијата најслаба годинава. Според Народната банка од последните пет години во 2017 македонското стопанство генерирало наслаби резултати. Централана банка ...
сите 23 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и денеска продолжи со блокирањето на неколку крстосници низ Скопје во знак на револт поради политичкиот прогон кој го води власта предводена од ...
сите 144 | | | веќе видена

Жолт Нисан кој паднал во реката Вардар вечерва ги мобилизараше полицијата и пожарникарите во Скопје. Повеќе од еден час се обидуваа да го извлечат возилото од ...
сите 25 | | | веќе видена

Бетани Лин Стивенс е пронајдена мртва два дена откако последен пат била видена како оди надвор да ги шета своите питбули во шума во близина на нејзината куќа. ...
сите 13 | | | веќе видена

Секоја обожавателка на Џастин Бибер веќе може да го има дома, единствениот услов е да биде возрасна. Кинескиот интернет маркетинг сајт AliExpress нуди секс ...
сите 2 | | | веќе видена

Првата група африкански бегалци опфатени со новата програма за директно населување на најранливи лица во Европа, пристигна во Франција. Претствник на ...
сите 11 | | | веќе видена

Државата да ги субвенционира лифотвите во зградите. Од комората за домување велат дека одржувањето, поправката или замената на лифотвите во зградите е скапа ...
сите 16 | | | веќе видена

Дресовите на НБА тимот Лос Анџелес Лејкерс со број „8 и 24„ кои ги носеше Коби Брајант ќе бидат повлечени во чест на легендарниот кошаркар. На натпреварот меѓу ...
сите 21 | | | веќе видена

next