Младата пејачка Милица Тодоровиќ направи пауза од неколку месеци кога се во прашање јавните настапи и појавувања, само за малку да се одмори од работата која е ...
сите 5 | | | веќе видена

Два случаи на граѓани нападнати од кучиња во Скопје се регистрирани од полицијата во текот на вчерашниот ден. Во Полициска станица Центар, С.С. (54) од Скопје, ...
сите 54 | | | веќе видена

Уште две пријави во Скопје поради каснување од кучиња. Вчера во Полициска станица Центар, 54- годишната С.С од Скопје, пријавила дека претходниот ден околу 14 ...
сите 56 | | | веќе видена

Пристигнале резултатите од обдукцијата – Дејан Тодоровиќ (3), синот на познатиот актер Жика Тодоровиќ, починал од синдромот „ненадејна смрт“. Малиот Дејан ...
сите 28 | | | веќе видена

Многу колеги на Жика се огласија и упатија зборови на поддршка на колегата и неговата сопруга Ана, а тагата не можеше да ја скрие ниту пејачката Јелена ...
сите 34 | | | веќе видена

Фото за вовед: YouTube видео: Embedded video for Соња Николовска, позната по аферата ,,ТАТ‘‘, повторно во затвор за измама за 600 илјади евра Категорија: ...
сите 9 | | | веќе видена

На петти декември 1917 година е формирана првата служба за безбедност во Русија под називот ЧЕКА, која со оперативна работа позна на 20 декември истата година. ...
сите 4 | | | веќе видена

Триста лица со хендикеп годинава биле вработени преку проекти и преку активните мерки од оперативниот план согласно Законот за вработување на инвалидни лица, ...
сите 8 | | | веќе видена

Дара Бубамара се распаѓа, нејзиното лице е полно со кратери, кои се веројатно последици од неуспешен третман со ботокс. Дека Радојка Аџиќ има проблеми со ...
сите 9 | | | веќе видена

Кетрин Хајгл го прослави првиот роденден на својот син, враќајќи се на неговото раѓање. Таа ова го го стори со емоционална порака, откривајќи колку таа се ...
сите 11 | | | веќе видена

next