Колку и значи сопругот и колку го сака, Северина често покажува по социјалните мрежи, и споделува фоторафии од ниви заеднички поминати мигови. Така и овој пат, кога пејачката објавила фотографија на која со широка насмевка се наоѓа во прегратките на својот сопруг. Ти си сонце во мојот живот“ напишала Северина под фотографијата, а набргу по тоа и Игор објавил заедничка фотографија со Северина на својот Инстаграм профил. Познатите сопрожници се во брак од 2015 година а отогаш не престануваат да си објавуваат љубов во секоја прилика.
сите 7 | | | веќе видена

Раперот Еминем призна дека по разделбата со својата сопруга Кимберли Скот често влегувал на геј сајтови за запознавања. Тој ова го изјавил за весникот Vulture, додавајќи дека по разводот тој долго време не бил свесен за својата состојба. Освен на сајтови за запознавања, изведувачот уживал активно ја користел апликацијата Tinder, често одел и во стриптиз барови. “Научив да се справам со многу работи. Повеќето проблеми со кои се судирав беа говореа дека се наоѓа во многу тешка зависност и тоа не го разбирав. Кога сфатив дека е предоцна, отидов предалеку. Бев вознемирен од најнезначајните работи. По разводот, јас организирав неколку состаноци, и отидов на средби и во стриптиз барови. Мислев дека во овие клубови ќе почнам сериозна врска. Тоа беше многу интересен период “, вели тој.
сите 14 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ вечерва одржа протест и во Скопје пред Министерството за правда Фото за вовед: YouTube видео: Embedded video for Протест на ВМРО-ДПМНЕ против притворите пред Министерството за правда Категорија: МакедонијаНовинар: Бранислав Јаневски
сите 179 | | | веќе видена

Поранешната тенисерка Ана Курникова (36) и музичката суперѕвезда Енрике Инглесиас (42) вечерва добиле близнаци. Познатиот пар ја криел бременоста на Курникова од јавноста, а таа се породила вечерва во Мајами, јавува ТМЗ. Новопечените родители се во врска од 2001, се запознале на снимањето на спотот на песната „Ескејп“, на Инглесиас. За својата врска познатиот пар не говори во јавноста, а заедно не се видине скоро една година. Минатата година Курникава почна да носи прстен., иако нивниот брак го немаат официјализирано.
сите 3 | | | веќе видена

Моментално најдобриот фудбалер на планетата Кристијано Роналдо првпат позираше со сите свои деца. Првпат заедно на фотографија се Кристијано, неговата девојка Георгина Родригез која неодамна се породи и на свет ја донесе Алана Мартина, најстариот Кристијано Јуниор како и близнаците Матео и Ева. Георгина фотографијата со ѕвездата на Реал и четирите деца ја објави на Инстаграм, каде за помалку од 20 часо доби над 810.000 лајкови. -Со тебе на свет донесов живот, напиша Георгина. Георгина се породи кон средината на ноември и на свет ја донесе Алана Мартин, првото дете на Кристијано кое има мајка. Ронадло претходно доби три деца од сурогат мајки. Најстаропт Кристијано Јуниор има 6 години, а близнаците Ева и Матео се родени летоска.
сите 12 | | | веќе видена

Едно лице загина, а две се повредени во сообраќајната несреќа што се случи ноќеска кога патничко возило удри во столб на булеварот „Трета македонска бригада“ кај фабриката „Раде Кончар“. Полицијата соопшти дека во несреќата загинал З.В. (1966) кој го возел автомобилот „БМВ“, а повредени се М.К (2000) и К.К. (1993). Несреќата се случила околу 00:50 […]
сите 15 | | | веќе видена

Специјалното јавно обвинителство работи надвор од закон. Катица Јанева и нејзините обвинители единствено што почитуваат се политичките нарачки од хунтата на Зоран Заев за пресметка со неистомислениците. Со денешниот прес, Катица Јанева и нејзините соработници потврдија дека се слепи извршители на желбите на Зоран Заев и СДС во обидите да се замолкне секој што мисли поинаку и што може да се спротистави на антидржавните политики кои во моментов се реализираат. Само за потсетување, во моментов државната изборна комисија е во оставка, а Зоран Заев најавува промена на името во исто време кога од Грција доаѓаат најави за предлозите кои ги давал Заев, но и за проширување на опсегот на употребата на новото име. Во вакви околности кога практично не постои институција која би го реализира евентуалниот референдум за прашањето за името, СЈО по наредба на Зоран Заев тргнува во офанзива монтирајќи нови случаи, надвор од законските овластувања, против членови и функционери на ВМРО-ДПМНЕ во обид да ги заплаши и пасивизира. ...
сите 14 | | | веќе видена

Светлана Цеца Ражњатовиќ се почесто е на социјалната мрежа Инстаграм,па така постојано закачува интересни фотографии од нејзиниот секојдневен живот. Оваа фотографија е лајкувано повеќе од 11.000 и многу позитивни комнтари. A post shared by CECA (@craznatovic_official) on Dec 18, 2017 at 9:39am PST
сите 33 | | | веќе видена

Кина и Русија се ривали на САД кои работат на намалување на американското влијание во светот и на националната безбедност на САД. Ова го изјави Трамп при претставувањето на новата национална безбедносна стратегија на земјата. И покрај тоа Вашингтон ќе бара големо партнерство со нив додаде претседателот на САД. Реагираа и Москва и Пекинг. Кремљ новата стратегија ја оцени како империјалиситчка додека Пекинг му порача на Вашингтон да се откаже од својот менталитет на Студената војна. Фото за вовед: Видео: 19.12_emi_svet_1.mp4Категорија: СветНовинар: Емилија Штерјов
сите 21 | | | веќе видена

Моменталните временски услови се поволни за подигање нови насади, велат експертите, но порачуваат да се засадуваат култури и сорти поотпорни на ниски температиури, како и да се применува арско ѓубре за да се заштити коренот од измрзнување. Според Неџбедин Мемедов од Агенцијата за поддршка на земјоделството во Делчево, основно е да се набават квалитетни сорти, од прва класа. – Неопходно е да се направи и агрохемиска анализа на почвата и да се чува комплетната документација за производителите да аплицираат за субвениции за нови насади. Ако засадувањето го извршат во овој период, овоштарите ќе можат да аплицираат со целосната документација на првиот повик кој вообичаено се објавува во март, истакна Мемедов. Годинава беше тешка за овоштарите зашто само пролетниот мраз предизвикаа штети кај 90 отсто од насадите со сливи, додека кај вишните штетите се и до 60 проценти. Во Делчевско последниве години се подигнати околу 300 хектари со нови овошни насади, а под овошни култури има 1.200 хектари, најмногу сливи, вишни ...
сите 17 | | | веќе видена

Уште во раните 1900-ти Зигмунд Фројд, таткото на психоанализата, одлучил да ја информира јавноста дека клиторалниот оргазам е знак на сексуална и психолошка незрелост, а во некои случаи дури и знак на психичка болест. Но, во тоа никој одамна не верува, а научникот Никол Проз и нејзините колеги неодамна објавија и детално истражување на темна клиторален оргазам. Едно истражување објавено во списанието за сексуална медицина, тврди дека жените кои мораат клиторално да се стимулираат за да доживеат оргазам имаат и поголема сексуална желба од оние кои доживуваат оргазам само преку вагинален секс. „Многу досегашни истражувања тврдат дека жените кои мораат да доживеат оргазам само преку стимулација на клиторисот се психички нестабилни. Тоа е шокантно пред сè, затоа што повеќето жени можат да доживеат оргазам само преку стимулирање на клиторисот. Тоа е како да ги навредувате буквално сите жени.“ – вели Прос Нејзиното истражување бележело степен на возбудување Во нејзиното истражување учествувале 88 жени на возраст ...
сите 22 | | | веќе видена

Како и секоја година вилата Ражнатовиќ вчера вечер беше преполна. Пејачката угости голем број на политичари од Србија како и многубројни јавни личности. Фотографиите од домашната слава кои ги објавија домаќините на социјалните мрежи добија повеќе илјади лајкови:
сите 33 | | | веќе видена

Нов вид на полимер стакло кое може да се поправи самото беше измислено од страна на студент на Универзитетот во Токио, кој вели дека до ова откритие стигнал сосем случајно.. Стаклото направено од лесен полимер, наречен „полиетер-тиуреас“ може да се поправи од скршеници со притискање со раката, без потреба од загревање на високи температури. Истражувањето, кое беше објавено во Science, а кое беше предводено од професорот Такузо Аида од Универзитетот во Токио, ветува дека „самозаздравувачкото“ стакло би можело да се употреби во производството на телефонски екрани и други кршливи направи, кое тие велат дека е голем предизвик за модерното општество. Самозаздравувачката гума и пластика се веќе реалност, но научниците велат дека ова е многу поголемо откритие бидејќи ова е првиот тврд материјал кој може да се поправи самиот на собна температура. Карактеристиките на полиетер-тиуреас материјалот биле пронајдени случајно, од страна на студентот Ју Јанагисава, кој го спремал материјалот како лепак. Тој забележал дека ...
сите 8 | | | веќе видена

Две малолетни лица вчера попладне околу 18 часот биле физички нападнати од поголема група на машки лица на возраст од околу 16-18 години на улицата „Босна и Херцеговина“ во скопски Бутел. -Околу полноќ, на местото на настанот се упатил Т.З.(45) од Скопје и забележал како неговиот син Т.Д. (16) го носеле негови другари и братучеди, […]
сите 2 | | | веќе видена

Избувнал пожар во скопски ресторан во Скопје. Како што информираат од МВР, утринава во 03.50 часот во Скопје, на улицa „Наум Наумовски Борче“ во угостителски објект соственост на З.К.(46) од Скопје, од страна на непознат сторител фрлено е стаклено шише во кое најверојатно имало запалива материја и на местото каде што паднало, настанал пожар. Пожарот е локализиран од страна на чуварот во угостителскиот објект, при што скршено е стакло од влезната врата од локалот, а повредени лица нема. Извршен е увид на место на настанот, се преземаат мерки за расчистување на случајот.
сите 17 | | | веќе видена

Познатата српска водителка Ана Михајловски во септември оваа година се соочи со најтешката битка во својот живот откако и беше дијагностициран рак. -Пред се сакам да нагласам дека во мојот случај јас не сакам себе си да се ставам во прв план, бидејќи тоа би било навреда за сите жени кои преживуваат многу поголеми проблеми и живеат со нив. Не сум човек кој прави прегледи на себе, па поради тоа упатувам совети жените редовно да го прават тоа за да бидат во тек со своето здравје. Јас сосема случајно направив преглед и веднаш заминав на лекар, вели Михајловски. Таа додава дека тоа и бил најголем страв.
сите 11 | | | веќе видена

Работник е повреден откако попладнево паднал од скеле на улицата „Максим Горки“ во Центар. Неофицијално лицето работело на една од зградите лоцирана на улицата. Од МВР за Курир потврдуваат дека случајот кај нив е пријавен од Ургентен центар од каде истакнале дека кај нив е донесено повредено лице по пад од скеле во централното градско […]
сите 36 | | | веќе видена

Еден обичен супермаркет се претвори во бина за оваа девојка. Сакала да тестира караоке уред, па почнала да ја пее познатата песна на Витни Хјустон. Погледнете како ги изненадила присутните со својот неверојатен вокал:
сите 2 | | | веќе видена

Сектор за внатрешни работи Тетово поднесе кривична пријава против Н.Д.(25), С.Д.(18), двајцата од Велес, за сторени три кривични дела „одземање на патничко моторно возило“, и против Б.М.(32) од Струга, П.С.(52) од село Ропотово и А.М.(43) од село Драчево, скопско за сторено кривично дело „прикривање“. Прво и второ пријавениот ноќта помеѓу 03. и 04.08.2017 година во Тетово, на улица „Јован Ончевски“, ја отвориле влезната врата од возилото „Југо Корал“, сопственост на 61 годишно лице од Тетово, влегле во возилото, и откако ги пронашле резервните клучеви, го ставиле возилото во погон и го напуштиле местото на настанот. По извршени службени разговори, прво и второ пријавениот го признале кривичното дело, и изјавиле дека возилото го продале во Струга на третопријавениот, којшто имал отпад за старо железо. Прво и второ пријавениот на 03.09.2017 година во Тетово на улица „Борис Кидрич“, ја отвориле влезната врата од возилото „Голф“, сопственост на 36- годишно лице од Тетово, влегле во возилото, и откако ги пронашле ...
сите 155 | | | веќе видена

Ќерката на Михаил Шумахер за кој со години нема информација за здравствената состојба, направи хаос на интернет откако напиша статиус по доделувањето на наградите за јавење на коњ, со што таа професионално се занимава. Џина Марија Шумахер напиша им благодарам на членовите на жирито и на моите родители кои секојдневно ми даваат неизмерна љубов. Оваа вест одекна како бомба со оглед на тоа дека таа ги спомена двајцата родители, а со години не се знае ништо за Шумахер по несреќата на Алпите. Семејството Шумахер е потполно изолирано од јавноста и не се соопштуваат детали. Оваа изјава на Џина Марија покрена лавина коментари и прашања за состојбата на Шумахер.
сите 5 | | | веќе видена

next