Најголемиот авион во светот – Stratolaunch – беше тестиран на пистата во Калифорнија, а видеото беше објавено на Твитер од страна на шефот на компанијата и ...
сите 14 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика на Република Македонија информира дека следниот понеделник (25-ти декември 2017-та година) – првиот ден на Божиќ е ...
сите 65 | | | веќе видена

Оливер Драгојевиќ во почетокот на месецов го прослави својот 70-ти роденден, а неодамна се дозна и дека боледува од рак на белите дробив, но за среќа на време ...
сите 4 | | | веќе видена

По два пропаднати бракови, актерката и продуцентка Ева Лонгорија ја пронашла својата среќа со бизнисменот Хозе Антонио “Пепе” Бастон која го запознала во 2013 ...
сите 14 | | | веќе видена

Светлана Цеца Ражњатовиќ во својот дом на Дедињеја прослави славата Свети Никола, а гостите ги дочека во одлично расположение, со насмевка на лицето. Кај фолк ...
сите 23 | | | веќе видена

Уставниот суд утре ќе одлучува – дали исклучените домаќинства од парно греење и натаму ќе плаќаат паушал или оваа обврска повеќе нема да важи. Министерот за ...
сите 121 | | | веќе видена

next